Çürümek üzere olan karavanı aldılar, eve çevirdiler: İçi şimdi böyle görünüyor
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Çürümek üzere olan karavanı aldılar, eve çevirdiler: İçi şimdi böyle görünüyor

0Nathan ve Christian Axness çifti, çocuklarıyla beraber ABD’de bir karavanda yaşıyorlar. Zemini çürüyen 400 metrekarelik bir karavanı bir adeta mobil eve dönüştürdüler. Karavanın öncesi ve sonrası fotoğraflarını böyle paylaşıyorlar:

Christian Axness, Business Insider’da yer alan haberde “400 metrekarelik bir karavanın içini boşalttım ve dört kişilik ailem için tam zamanlı bir ev haline getirdim. Karavanı satın aldığımızda indirimdeydi çünkü zemini çürüyordu. Kendimiz yeniledik.

Üç yatak, bir tam banyo, bir yarım banyo ve bir oturma alanı bulunan karavanın her santimini kullanıyoruz” diyor.

 

Axness, 2016 yılında merika Birleşik Devletleri çevresinde karavan seyahatine çıktıklarını ve karavanın bir yaşam biçimi haline geldiğini söylüyor. Karavana taşınma fikri ise ilk olarak konut kredisi ve faturaları ödemekte zorlanınca akıllarına gelmiş.

Axness, “2014’te eşim ve ben Florida’daki evimizin ipotek ödemelerinde zorlanıyorduk, maaşlarımızın ailemizin aylık giderlerini karşılamıyordu. Tam bir yıl boyunca sıkı bir bütçeye bağlı kaldık ve birçok yarı zamanlı işte çalıştık, bu da 60.000 doların üzerinde borcumuzu ödememizi sağladı. Ev dışındaki her şeyi ödedikten sonra daha uygun fiyatlı yaşam seçeneklerini araştırmaya başladık” diyor.

 
 
Aile 2019’da ev gibi kullanılabilecek 400 metrekarelik alana sahip bir karavan satın almış.
 

 

Axness, “Tam istediğimiz karavanı bulduk, ancak bir sorun vardı: Döşemesinin yaklaşık %20’si tamamen çürümüştü. Bunu bildiğimiz için teklifimizi düşük tuttuk ve döşemeyi kendimiz onarmaya karar verdik. Karavanı satın aldıktan kısa bir süre sonra işe koyulduk ve yeni evimizin içini tamamen boşalttık” diyor.

Mobil eve dönen karavanın önceki ve sonraki fotoğrafları ise şöyle;

 

Karavanın içindeki koltuk çıkartılmış, yerine çocuklar için katlı yatak konulmuş. Şimdi karavanda 2 yatak odası ve 2 banyo var.
 


Mutfağa çok sayıda raf eklenmiş.

 

 

Aile döşemeleri ve eski mobilyaları yenileriyle değiştirmiş.  Axness “İç mekana sıcak bir his vermek için desenli kilimler serdik. Alanı aydınlatmak için dolapları zımparaladık ve boyadık; krom donanımı değiştirdi, koyu kahverengi mobilyaları daha güzelleriyle değiştirdik” diyor. 

 


Karavanın içi şimdi bir ev gibi görünüyor. 

 

 

 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir