YouTube’da Artık Videoların Köşeleri Sivri Olmayacak (Başka Yapacak Bir Şey Bulamadınız mı?)
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

YouTube’da Artık Videoların Köşeleri Sivri Olmayacak (Başka Yapacak Bir Şey Bulamadınız mı?)

0

 

YouTube, masaüstü sürümündeki video oynatıcısında küçük bir değişikliğe gitti. Artık videoların köşeleri sivri değil, yuvarlak olacak.

Popüler video platformu YouTube, web sürümünde muhtemelen çoğu kullanıcının fark etmeyeceği bir değişikliğe gitme kararı aldı. Artık masaüstünden izlediğiniz YouTube videolarının köşeleri sivri olmayacak.

The Verge’e konuşan şirket sözcüsü Allison Toh, değişikliği doğruladı. Kullanıcılar, sivri köşeler yerine artık yuvarlak köşeler görmeye başlayacak.


Değişiklik, yavaş yavaş herkes için kullanıma sunuluyor. 

The Verge

The Verge tarafından alınan ekran görüntüsüne yukarıdan ulaşabilirsiniz. Çok büyük bir değişiklik olmasa da yuvarlak köşelerin daha hoş göründüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca, thumbnail görsellerin (videoların küçük fotoğrafları) de bu tarz bir tasarıma sahip olması, platformun bir bütün olarak görünmesine katkıda bulunuyor.

Sivri köşelerin yalnızca standart modda video izlemeye geldiğini de söylemek gerek. Sinema moduna geçtiğinizde eski hâli yer almaya devam edecek.

Yuvarlak köşeler şu an için herkese gelmiş değil. Biz de masaüstünden YouTube’u kontrol ettiğimizde hâlen sivri köşelerin yer aldığını gördük. Ancak Toh, değişikliğin herkese gelmeye başladığını söylüyor. Bu da bizim de yakın zamanda sivri köşelere veda edeceğimiz anlamına geliyor.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir