YouTube’a Oyun Geliyor: Uygulama veya Masaüstünden Oynayabileceksiniz!
 1. Anasayfa
 2. Youtube

YouTube’a Oyun Geliyor: Uygulama veya Masaüstünden Oynayabileceksiniz!

0

Geçtiğimiz haziran ayında YouTube’a kullanıcıların uygulama içinden oyun oynamasını sağlayacak bir özellik geleceği ortaya çıkmıştı. Şirket, şimdi de bu özelliği resmen test etmeye başladı.

Geçtiğimiz haziran ayında Google’ın, YouTube üzerinden oyun oynamayı sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Bu özelliğin, indirmeye gerek kalmadan oyunlara ulaşmaya olanak tanıyacağı belirtilmişti.

Bugün ise özellik resmen doğrulandı. YouTube, oyun oynama özelliğini test etmeye başladı. Özelliğin, şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıda test edildiği bildirildi.

Oyunlar hem masaüstü sürümden hem de uygulamadan oynanabilecek

YouTube

YouTube,oyunlar için sitesine “Oynanabilirler” anlamına gelen “Playables” bölümü ekledi. Gelen bilgiler, oyunların direkt olarak YouTube’un masaüstü sürümünden veya mobil uygulamaları üzerinden oynanabileceğini gösterdi.

Platformun bu özelliğe hangi oyunları ekleyeceği konusunda bir bilgi yok. Ancak 9to5Google’ın haberine göre halkaların üzerinde zıplayan bir topu kontrol edildiği Stack Bounce isimli oyun listede yer alıyor. Bu da daha çok mobil oyunlara benzer yapımları YouTube üzerinden oynayabileceğimiz anlamına geliyor.

YouTube üzerinden oyun oynama özelliğinin ne zaman geniş çapta kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Ancak şirketin testlere başlaması, yakın zamanda görebileceğimizin bir göstergesi. 

Kaynak:https://www.wsj.com/articles/googles-youtube-is-testing-an-online-games-offering-16d1e772

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir