YouTube Videolarının Altına ChatGPT Benzeri Sohbet Botu Geliyor: Videoları Özetleyip, Benzer İçerikler Önerecek
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

YouTube Videolarının Altına ChatGPT Benzeri Sohbet Botu Geliyor: Videoları Özetleyip, Benzer İçerikler Önerecek

0

 

YouTube, yapay zekâdan güç alan yeni bir sohbet botunu test etmeye başladı. YouTube’un yeni özelliği, video ile ilgili özet bilgiler verip, istenirse ilgili videolar önerebiliyor. Hatta bu bot, eğitim içerikleri için sınavlar oluşturacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın son dönemlerde yapay zekâya odaklandığı büyük bir sır değil. Şirket, hemen hemen her aracına bir şekilde yapay zekâ tabanlı özellikler eklemeye başladı ve YouTube da bu durumdan payına düşeni almaya devam ediyor.

Gelen son haberler ise YouTube’un yeni bir özelliği test etmeye başladığını gözler önüne serdi. Bu yeni özellik, sahip olduğu yapay zekâ desteği ile video hakkında daha detaylı bilgi edinmenizi sağlayacak. Bir sohbet botu olarak karşımıza çıkan özellik, video ile ilgili bilgiler verip, içerik önerilerinde bulunabiliyor. Ayrıca videonun bir özetini de oluşturabiliyor.

YouTube’un yeni özelliği böyle görünüyor:

YouTube’un test aşamasındaki yeni özelliği, video izlediğiniz sayfaya “Sor” şeklinde bir seçenek ekleyecek. Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, ChatGPT benzeri bir yapay zekâ aracı ile karşılaşacak. Bu yapay zekâ, video ile ilgili sorulan soruları yanıtlayacak. Ayrıca söz konusu videonun konusu ne ise onunla ilgili benzer videoları da tavsiye edecek. Ayrıca YouTube, bununla birlikte yorumları da konularına göre derleyen yeni bir seçenek sunmaya başlayacak.

Hatırlayan okurlarımız vardır; bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, YouTube’un eğitim içerikleri için deneme sınavları oluşturabileceğinden bahsetmiştik. YouTube’un yapay zekâ destekli sohbet botu, bu deneme sınavlarını da kapsıyor. Diyelim ki eğitim odaklı bir video izliyorsunuz. YouTube’un sohbet botunu aktif ettikten sonra sizin için bir test içeriği oluşturmasını isteyebileceksiniz. 
 
Kaynak: https://support.google.com/youtube/thread/242690316/testing-new-experimental-generative-ai-features
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir