YouTube, Netflix’in sevilen özelliğini alıyor: Ama paralı olacak!
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

YouTube, Netflix’in sevilen özelliğini alıyor: Ama paralı olacak!

0

YouTube ekran kilitleme özelliğini test ediyor. Bu yenilik sayesinde video izlerken oynatıcıyı devre dışı mümkün olacak.

YouTube, akıllı telefon veya tablette video izlerken yanlışlıkla dokunmaları önlemek için ekran kilitleme özelliği üzerinde çalışıyor. Video oynatıcısını devre dışı bırakacak bu yenilik, ekrana dokunmanız durumunda videoyu ileri veya geri sarmayacak. Ancak ilk aşamada sadece Premium abonelerine sunulacak.

YouTube ekran kilitleme özelliği nasıl kullanılır?

YouTube’un yeni Ekranı Kilitle özelliği, videonun oynatılması sırasında dokunmayı devre dışı bırakıyor. Böylece kullanıcılar, ekrana yanlışlıkla dokunmaları halinde videoyu izlemeye devam edebiliyor ve video deneyimi de kesintiye uğramıyor.

Henüz test aşamasında olan bu özellik, akıllı telefon veya tabletten video izlemeyi de kolaylaştıracak. Ancak şimdilik sadece belirli YouTube Premium kullanıcıları tarafından erişilebilir durumda. Hem Android hem de iOS uygulamasında test edildiğini belirtmek gerekiyor.

Test aşamasındaki kullanıcılardan gelen ekran görüntüleri, Ekranı Kilitle özelliğinin oldukça basit çalıştığını ortaya koydu. YouTube’un video oynatıcısında görünecek bir simge ile kullanılabilecek bu özellik, ekrana hareketlerini devre dışı bırakacak.

YouTube’daki Ekranı Kilitle özelliğinin bir benzeri Netflix’in Android ve iOS uygulamasında bulunuyor. Bu sayede akıllı telefon veya tabletten uzun süreli dizi ve film izlemek de işkence olmaktan çıkıyor.

Öte yandan YouTube, izleyicilerin platformda video izlerken reklam engelleyici kullanmasını engellemek için daha agresif bir yaklaşım sergilemekte kararlı. Kullanıcılar, izleyicilerin bir uyarı mesajı alacağını paylaşıyor. Bu uyarı mesajı, üç videodan sonra reklam engelleyicinin kapatılmasını zorunlu kılıyor.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir