YouTube Music, ‘göz almayan’ bir arka plan test ediyor
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

YouTube Music, ‘göz almayan’ bir arka plan test ediyor

0

YouTube Music için Google, göz almayacak degrade bir tema test ediyor. Şimdi Yürütülüyor kısmında yer alacak bu arka plana göz atalım.


Eylül ayında YouTube Music, Şimdi Yürütülüyor arayüzünü yeniden tasarlayarak temel kontrolleri bir karusel şeklinde yeniden düzenlemiş ve çeşitli kullanıcı arayüzü ayarlamaları yapmıştı.
YouTube Music şimdi de başka bir görsel güncellemeyi test ediyor: Gradyan arka plan

Şu anda YouTube Music, Şimdi Yürütülüyor modundayken albüm kapağından türetilen düz renkli bir arka plan kullanıyor. Yeni özellik ise üst kısımda daha canlı bir tondan alt kısma doğru daha koyu bir tona geçiş yapan degrade bir arka plan içeriyor.

Google geçmişte albüm resmini tamamladığından emin olmak için daha bastırılmış tonları çıkarmayı tercih ederken, bu yeni yaklaşım radikal bir sapmayı temsil etmiyor. Bununla birlikte, genel etki önceki yinelemeye kıyasla biraz daha koyu bir arka plan.

Oynat/duraklat, parça atlama, karıştırma ve tekrarlama komutlarından sorumlu beyaz düğmeler artık bu yeni zeminde daha belirgin bir şekilde öne çıkıyor. İlginç bir şekilde, “Sıradaki”, “Şarkı Sözleri” ve “İlgili” gibi öğeler artık ayrı bir sayfada görünmüyor, bunun yerine gri metin olarak yüzüyor.

Bu ayarlama, bazı kullanıcıların düğmelerin tanımlanmış bir buton olmadan biraz kopuk göründüğünü hissetmesine neden oldu. Neyse ki, YouTube Music müzik kütüphanesi sekmesi göstergesini ortadan kaldırmış olsa da, kullanıcılar kuyruğa rahatça erişmek için alttan yukarı kaydırmaya devam edebiliyor.

Bu gradyan Şimdi Yürütüloüyor tasarımının Android için YouTube Müzik’te test edildiğine dair çok sayıda haner olsa da, henüz yaygınlaşmış değil. Platform, potansiyel olarak tüm kullanıcılar için standart bir özellik haline getirmeden önce kullanıcı geri bildirimlerini ve tepkilerini dikkatlice değerlendiriyor gibi görünüyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir