X’te Her Paylaşımdan Para Kazanma Devri Sona Erdi: İşte Elon Musk’ın Kaosa Gebe Yeni Kararı
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

X’te Her Paylaşımdan Para Kazanma Devri Sona Erdi: İşte Elon Musk’ın Kaosa Gebe Yeni Kararı

0

 

Elon Musk, X’in para kazanma özelliğinde büyük bir değişiklik yaptı. Artık yapılan her paylaşımdan para kazanma dönemi sona erdi. Yalan yanlış bilgi yayan kullanıcı, daha az para kazanacak.

Milyarder iş insanı Elon Musk, dünyanın en büyük mikroblog platformu X ile ilgili önemli bir karar aldığını açıkladı. Elon Musk’ın platformdan yaptığı açıklamaya göre X’in para kazandırma özelliği, artık paylaşımların niteliğini de önemseyecek. Yani her paylaşımdan para kazanma dönemi sona eriyor.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre “Topluluk Notları” tarafından düzeltilen içerikler, artık para kazandırmayacak. Elon Musk, bu kararı dezenformasyonla mücadele edebilmek adına aldıklarını açıkladı. Artık bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yanlış bilgi yayan kullanıcı, X’te o paylaşım için para kazanamayacak. Elon Musk’ın yeni kararı, bazı tartışmalarla birlikte geldi.

Topluluk Notları sistemi nasıl çalışıyor?

X Topluluk Notları para kazanma

X’in uzun zamandır hayatımızda olan Topluluk Notları özelliği, dileyen kullanıcıların paylaşımlar üzerinde düzeltme yapmalarını sağlıyor. Bunun faydasını en çok da büyük toplumsal olaylar yaşandığı zaman görüyoruz. Bazı kesimler, yanlış bilgi yaymak için bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde paylaşım yapabiliyorlar. İşte bu paylaşımlar, dileyenlerin kayıt olabildiği “Topluluk” tarafından düzeltilebiliyor. Düzeltme yapılan bir paylaşım ile ilgili olarak da paylaşımın altında bir bölüm bulunuyor ve olayın aslı açıklanıyor.

İşte Elon Musk’ın kararı da tam olarak bununla ilgili. Ancak burada önemli sorun var. “Topluluk” kaydı yaptıran bazı kullanıcılar, bazı içerik üreticilerin yaptıkları paylaşımlar için bilerek düzeltme yapabilirler. Buradaki amaç, içerik üreticinin para kazanmasını engellemek olabilir. Bununla ilgili de konuşan Elon Musk, sistem açık kaynak kodlu olduğu için bunun önüne geçilemeyeceğini belirtiyor. X ile ilgili yeni karar, büyük bir kaosa gebe gibi görünüyor.

 

Kaynak:https://twitter.com/elonmusk/status/1718676793165750564 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir