Xiaomi Motors geliyor! Logosu böyle mi olacak?
 1. Anasayfa
 2. Genel

Xiaomi Motors geliyor! Logosu böyle mi olacak?

0

Xiaomi Motors, ilk elektrikli otomobili için vites artırmış durumda. Çin’den gelen bilgiler, şirketin logo arayışına girdiğini gösterdi.


Xiaomi, ilk elektrikli otomobilini piyasaya sürme planlarını hızlandırarak mobilite vizyonunu gerçeğe dönüştürüyor. Çin’den gelen son gelişmeler, Xiaomi Motors’un 2024 yılına kadar ilk elektrikli otomobilini piyasaya sürmek istediğini gösterdi. Buna göre TikTok’ta bazı logo tasarımları da paylaşıldı.

Xiaomi CEO’su, yeni otomobil markası için logo tasarımı istedi


Xiaoimiui’ın haberine göre Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun, sosyal medya üzerinden ulaştığı bir tasarımcıdan Xiaomi Motors için logo tasarlamasını istedi. Bu durum, Çinli üreticinin elektrikli araç hedefleri hakkında yeni spekülasyonlara yol açtı.


Şirket henüz resmi bir logo paylaşmış değil. Ancak internette paylaşılan konsept görüntüler, Rolls-Rolce’a benzeyen bir tasarımı gözler önüne serdi. Ayrıca geçtiğimiz aylarda sızdırılan fotoğraflar, Xiaomi’nin Porsche Taycan’a benzeyen bir elektrikli coupe üzerinde çalıştığını göstermişti.

Çin’in başkenti Pekin’de yer alan yeni otomobil fabrikası, ilk aşamasının tamamlanmasının ardından 720 bin metrekarelik alana yayılıyor. Daha önce sızdırılan görüntülerde batarya, montaj, boya, gövde, kalıp döküm ve damgalama işlevleri için altı ana atölyenin inşa edildiği görülüyor.

Xiaomi, Ağustos ayında fabrika için yaklaşık 100 personel alımında bulundu. Seri üretimi başlatmak üzere bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında ise tam ölçekli işe alımların başlaması bekleniyor. Ancak tesisin henüz Çin hükümetinden onay almadığını, görüşmelerin yıl sonuna kadar tamamlanacağını belirtelim.

 
Yatırımcılarla yapılan son toplantıda Xiaomi genel müdürü Lu Weibing, Xiaomi otomobilinin geliştirilmesinin sorunsuz ilerlediğini belirtmiş ve ileri bir test aşamasına girildiğini söylemişti. Aracın test sıklığının artmış olması da Weibing’in sözlerini doğruluyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir