Windows 11’de bir yeni sorun daha keşfedildi
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11’de bir yeni sorun daha keşfedildi

0

Windows 11’in sorunlar listesine bir yenisi daha eklendi: Bu kez başrolde Görev Yöneticisi var

Windows 11’in işlemci kullanımını hatalı rapor ettiği iddia edildi. Microsoft ise, henüz bu sorun hakkında bir açıklama yapmış değil.

 

Çoğu bilgisayar kullanıcısı bilgisayarının kaynaklarının nasıl kullanıldığını kontrol etmiyor. Ancak oyun meraklıları ve donanım inceleme uzmanları, oyunların ve bazı uygulamaların sistem kaynaklarını nasıl harcadığını öğrenmek için bu tür istatistiklere sıklıkla başvuruyor. Bu bilgileri de Windows’un Görev Yöneticisi’ndeki raporlama aracından alıyorlar.

Böyle bir test çalışması sırasında, kullanışlı bir analiz aracı geliştiren CapFrameX, Ryzen 7 5800X3D’nin Lara Croft Shadow of the Tomb Raider (SotTR) oyunundaki performansını ölçerken garip bir anormallik fark etti. Windows 11’de işlemci kullanımı, ekranda çok yoğun aksiyon olmasına rağmen görünüşte olağandışı bir şekilde düşük rapor ediliyordu. 16 iş parçacığından sadece bir tanesinin raporu doğru görünüyordu. diğerleri sadece yüzde 10 işlemci kullanımı gösteriyordu.

 

Bu oyunda fark edilen hatanın oyuna özel bir sorun olma ihtimali bulunsa da CapFrameX problemin test edilen tüm oyunlarda yaşandığını söylüyor. Yani Windows 11 Görev Yöneticisi’nde bir sorun olduğunu iddia ediyor.

Henüz bu sorunla ilgili Microsoft’tan bir açıklama gelmiş değil.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir