WhatsApp’ın ‘Mesaj Düzeltme’ Özelliğinden Yeni Ekran Görüntüsü Paylaşıldı: Yazıp Yazıp Silme Derdi Bitecek
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

WhatsApp’ın ‘Mesaj Düzeltme’ Özelliğinden Yeni Ekran Görüntüsü Paylaşıldı: Yazıp Yazıp Silme Derdi Bitecek

0

 

WhatsApp’ın bir süre önce ilk kez gördüğümüz mesaj düzenleme özelliği ile ilgili yeni bir ekran görüntüsü paylaşıldı. Paylaşılan ekran görüntüsü, özelliğin iOS’te nasıl kullanılacağını gözler önüne seriyor.

Bundan bir süre önce WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıkmıştı. Uygulamanın masaüstü beta sürümünün kodlarında, WABetaInfo tarafından açığa çıkarılan özellik, WhatsApp’ta gönderilen mesajların düzenlenmesine imkan tanıyordu. Bu özellik sayesinde WhatsApp deneyimi iyileştirilmiş olacaktı.

Aslına bakacak olursak WhatsApp geliştiricileri, bundan 5 yıl önce bu özellik için düğmeye basmıştı. Son aylarda ise özellik üzerinde çalışmaların sürdüğü görülmüştü. En son WABetaInfo’dan gelen bilgiler, mesaj düzenlemenin Android için test edildiğini ortaya koymuştu. Şimdi ise benzer bir gelişme iOS için yaşandı.

WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini iOS’te de test etmeye başladı

WABetaInfo’nun raporuna göre platform, özelliği iOS için de test etmeye başladı. Beta versiyondan edinilen ekran görüntülerinde mesajların nasıl düzenlenebileceği görüldü. Buna göre kullanıcılar, değiştirmek istedikleri mesajın üzerine basılı tutarak bu özelliği kullanabilecek.

Mesajlar düzenlendikten sonra ise saat kısmının yanında ‘düzenlendi’ ibaresi yer alacak. Bunun iMessage ve Telegram’da yer alan düzenlemeye benzer olabileceğini görebiliyoruz. Ancak gelen bilgiler, WhatsApp’ın mesaj düzenleme için 15 dakikalık bir sınırlama getireceğini gösteriyor. 

WhatsApp’ın yeni özelliği için daha önce Android’den gelen ilk ekran görüntüleri ise şöyleydi

WhatsApp

Mesaj düzenleme özelliğinin ekran görüntüleri bahsettiğimiz gibi daha önce de çıkmıştı. Yukarıdan ve aşağıdan görebildiğiniz bu görüntülerde, üzerinde çalışılan özelliğin Android telefonlarda nasıl görüneceği gözler önüne serilmişti.

Whatsapp

WhatsApp’ın metin düzenleme özelliği şu an için geliştirme aşamasında. Yani ne zaman kullanıma sunulacağını bilemiyoruz. Ancak, şirketin iOS’te de denemelere başlaması, yakın zamanda çok istenen mesaj düzenlemenin platforma gelebileceğini gösteriyor.

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-ios-22-23-0-73-whats-new/ 

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap