WhatsApp’a Sohbet ‘Kilitleme’ Özelliği Geliyor: Artık Gizli Sohbetleriniz Gerçekten ‘Gizli’ Olacak
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

WhatsApp’a Sohbet ‘Kilitleme’ Özelliği Geliyor: Artık Gizli Sohbetleriniz Gerçekten ‘Gizli’ Olacak

0

 

WhatsApp, yeni yayınladığı 2.23.8.2 güncellemesinde şirketin bir sohbet kilitleme özelliği üzerinde çalıştığı anlaşıldı.

En son 2 yıl önce sohbet yedeklerini şifreleme özelliği üzerinde çalışmalar gerçekleştiren WhatsApp bu kez de sohbetler için aynısını yapmayı planlıyor.

Uygulamaya getirilen yeni güncellemedeki detaylara göre şirket, bu yeni özellikle birlikte tam bir sohbet gizliliği sağlayacak. Zira sohbetler, yalnızca sohbet eden kişiler tarafından açılabilecek.


Bir sohbeti kilitlediğinizde paralo veya parmak izi girmeniz gerekecek.sohbet kilitleme özelliği

Yeni özellikle birlikte bir sohbeti kilitlediğinizde parolanız veya parmak iziniz olmadan açılmayacaktır. Bunun yanı sıra açmaya çalışan kişi parolayı art arda yanlış girerse yalnızca sohbet geçmişinin silinmesi şartıyla erişim sağlayabilir. 

Böylece sohbete getirilen bu kilit, aynı zamanda medyaların da gizli kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda fotoğraflar telefon galerinize kaydolmayacağı için şifreyi bilmeden veya parmak izinizi okutmadan birisinin bu sohbete erişmesi imkansız olacaktır. 

Yeni özelliğin beta kullanıcılarının erişimine ne zaman açılacağıyla ilgili maalesef bir bilgi yok. Ancak kısa bir süre içinde gerçekleşmesini bekleyebiliriz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir