Üretken yapay zekâ aracı Windows 10 geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Windows

Üretken yapay zekâ aracı Windows 10 geliyor!

0

İddialara göre Microsoft’un üretken yapay zekâ temelli kişisel asistanı CoPilot özelliği, Windows 10’a geliyor.

Yapay zekâ destekli asistan furyası gittikçe her platforma geliyor. Microsoft’un yapay zekâ destekli kişisel asistanı CoPilot’u hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Çıkan iddialara göre Microsoft’un asistanı CoPilot, yakın zamanda Windows 10 işletim sistemine de gelebilir. İşte detaylar!

İddia: CoPilot sistemi Windows 10 işletim sistemine gelecek!

Günümüzde yapay zekâ destekli kişisel asistan birçok platformda yer almaya başladı. Bunlardan biri de Microsoft’un sahip olduğu yapay zekâ temelli CoPilot asistanı oluyor. Bugün ise CoPilot kişisel asistanının geç benimseyenlere sunmayı planladığı iddia edildi.


Geçtiğimiz aylarda Microsoft Build 2023 etkinliğinde birçok duyuru yapıldı. Bu duyurularda ise Windows ve yapay zekâ özellikleri dikkat çekti. Etkinlik kapsamında ilgi çeken bir diğer nokta ise Windows 11 için CoPilot asistanının tanıtılması oldu.

Windows 11 için CoPilot aktif edildiğinde arayüzün sağ tarafında yer alacak olan asistan, her türlü soruya cevap veriyor. Ayrıca bazı işlemleri daha hızlı gerçekleştirmenizi sağlıyor. Çıkan son iddialar ise binlerce cihazda aktif olarak kullanılan Windows 10 işletim sistemini ilgilendiriyor.

İddialar, CoPilot sisteminin Windows 10 işletim sistemlerine de geleceği yönünde. Ancak bu haberin kesin olmadığını tekrar belirtmek gerekiyor. Özellikle kullanım açısından Windows 10 ve Windows 11 arasında büyük bir fark olmayacağı iddia ediliyor. Bundan dolayı da Windows 10 tarafında da eklenti desteği olacağı söyleniyor.

Peki, siz Windows 10 CoPilot iddiası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir