Microsoft, önemli bir güvenlik açığını kapattı: Tüm kullanıcılara öneriliyor!
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Microsoft, önemli bir güvenlik açığını kapattı: Tüm kullanıcılara öneriliyor!

0

Google telefonların yanı sıra Windows bilgisayarları da etkileyen ekran görüntüsü açığı için Microsoft, güvenlik yamasını yayınladı. Windows 10 ve 11 PC’ler için güncelleme hazır.

aCropalypse” olarak adlandırılan güvenlik açığı, eski yazılım mühendisi Chris Blume tarafından keşfedildi ve Google Pixel telefonların yanı sıra Windows PC’leri de etkiliyor. Ekran görüntüsü paylaşılırken kapatılan özel bilgilerin görülebilmesini sağlayan açık için Microsoft da harekete geçti. Google’ın Mart ayı Android güncellemesinin ardından Microsoft ta acil güvenlik yamasını sundu.

Ekran görüntülerinde gizlenen kısımlar görülebiliyordu

Güvenlik açığı tüm png dosyalarını etkilemese de, hassas bilgilerin gizlendiği kısımların ortaya çıkarılma ihtimali olduğundan ciddi bir risk oluşturuyordu. Microsoft’un güvenlik yaması, Google gibi önceden yüklenen görseller için koruma sağlamıyor.

Tüm kullanıcılara öneriliyor

Windows 11’in Ekran Alıntısı Aracı, Windows 10’un Snip & Sketch uygulaması için yayınlanmaya güncelleme yayınlanmaya başlandı. Microsoft Store üzerinden güncellemeler manuel olarak kolayca indirilebiliyor. Microsoft, tüm kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede güncellemeleri yüklemelerini öneriyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir