Üç kat katlanabilir telefon savaşı başlıyor! Samsung mu Huawei mi?
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Üç kat katlanabilir telefon savaşı başlıyor! Samsung mu Huawei mi?

0

Samsung ve Huawei, dünya üzerinde bir ilk için nefes kesen bir yarışa girişiyor: Üç kat katlanabilir telefonun taht kavgası başlıyor!

Samsung, Huawei’ye karşı dünya üzerinde ilk kez üç kat katlanabilir telefon piyasaya sürme yarışında sıkı bir hazırlık içerisinde. Şu ana kadar, sadece Çinli teknoloji devi Huawei’nin üç kat katlanabilir bir cihaz geliştirdiğini duymuştuk. Ancak, Güney Koreli firma bu yarışa yakında katılabilir gibi görünüyor.

Samsung üç kat katlanabilir telefonda “dünyada ilk” ünvanını istiyor

Bir X (Twitter) sızıntı kaynağı olan @Tech_Reve‘e göre, Samsung’un bu yıl içinde üç ekranlı katlanabilir bir cihazı piyasaya sürmesi muhtemel. Huawei’nin ikinci çeyrekte ikonik üç kat katlanabilir telefonunu sergilemesi beklenirken, Samsung bu alandaki “dünyanın ilk” unvanını kaybetmek istemeyebilir.


Ancak, birkaç kullanıcı, yeni piyasaya sürülen Galaxy S24 Ultra amiral gemisi telefonunda birçok kamera sorunuyla karşılaştıklarını belirterek, Samsung’un “ilk” yerine “ideal” unvanını almasının daha iyi olacağını yorumladılar.

Twitter’daki bir paylaşımda şöyle denildi: “Samsung’un bu yıl ürün yelpazesine üç kat katlamalı bir ekran ekleyeceği yönünde söylentiler dolaşıyor. Huawei’nin ikinci çeyrekte neredeyse kesinlikle üç kat katlanabilir bir cihaz çıkaracağı göz önüne alındığında, Samsung’un bakış açısından bakıldığında, ‘dünyanın ilki’ unvanını kaçırmaması gerekiyor.“

 

Şu anda, Samsung’un önümüzdeki zaman diliminde üç kat katlanabilir bir cihazı tanıtmak için herhangi bir açıklama yapmadığı bilinmiyor. Ancak, birkaç ay önce şirket, çift menteşe ve üç ekranlı bir çerçeve içeren yeni bir Galaxy Fold patenti için başvuruda bulunmuştu.

Huawei mi, Samsung mu: Kim ilk olacak?


Söylentilere ve sızıntılara göre, Huawei üç kat katlanabilir telefonun gelişimini hızlandırarak bunu yılın ikinci yarısında tanıtmayı planlıyor. Şirket, cihazı dayanıklı ve her açıdan verimli hale getirmek için ultra ince cam ve menteşe mekanizmalarını test ediyor.

Öte yandan, Huawei’nin geleneksel alüminyum alaşımlarının yerine gelişmiş karbon fiber malzemesini kullanması bekleniyor. Bu uygulama, cihazın hafif olmasını sağlayacak ki bu da, uzun süreli performans sunabilir.


Aynı zamanda, malzeme ellerinizde rahat bir kavrama sağlayacak ve kazara kaymalara engel olacak. Muhtemelen, bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntıya, Samsung’un yeni ürün piyasaya sürme tarihiyle birlikte yakın zamanda ulaşabileceğiz.

Şu anda Samsung’un üç ekranlı katlanabilir telefonuyla ilgili söylentiler dolaşıyor. Bu nedenle, bu konuda kesin bir onay vermek şu anda doğru olmayabilir. Ancak, “dünyanın ilk” üç kat katlanabilir telefon üreticisi unvanını Huawei ve Samsung arasında kimin alacağını görmek ilgi çekici olacak!

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir