Twitter, Haber Sitesine Dönecek: 25.000 Karakterli Tweet Atılabilecek, Metnin Ortasına Resim Eklenebilecek
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter, Haber Sitesine Dönecek: 25.000 Karakterli Tweet Atılabilecek, Metnin Ortasına Resim Eklenebilecek

0

 

Twitter, Blue abonelerinin paylaştığı tweet’ler için karakter sınırını yükseltti. Daha önce 10 bin olan sınır, bugün itibarıyla 25 bine yükseldi.

Twitter’ın ücretli abonelik sistemi Twitter Blue, birçok kullanışlı özelliğe sahip. Bunlardan biri de karakter sınırını yükselterek uzun tweet atmayı sağlayan bir özellik. Şirket, ücretli aboneliklere özel olarak en başta sınırı 280’den 4000’e çıkarmıştı. Birkaç ay önce ise bu sınır daha da yükseltilerek 10 bin olarak belirlenmişti.

Bugün ise özellikle bir kez daha değişikliğe gidildiği açıklandı. Artık Blue aboneleri çok daha uzun, kitap yazar gibi tweet’ler atabilecek.

Uzun tweet’lerde karakter sınırı 25 bine çıktı!

Twitter, platform üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcıların artık 25 bin karaktere kadar tweet paylaşabileceğini duyurdu. Özellik, aslında daha önce Twitter çalışanı Prachi Poddar tarafından duyurulmuştu. Aşağı in in bitmeyen 25 bin karakterlik bir tweet de paylaşarak özelliğin nasıl görüneceğini gösterdi. Biz de Webtekno olarak denediğimizde karakter sınırının 10 binden 25 bine çıktığını şöyle doğrulamıştık:

Karakter sınırının artması, artık paragraflarca tweet’ler görebileceğimizi ortaya koyuyor. 1000 karakterin kabaca 30-40 saniye civarlarında okunabildiğini varsayarsak, 25 bin karakterlik bir tweet’i okumanın 12-16 dakika sürebileceğini tahmin edebiliriz. Bu gelişmelerin, artık Twitter’ın bir mikroblog platformu olmaktan çıktığını gösterdiğini söylememiz pek yanlış olmaz.

Tweet’ler içine artık dört görsel eklenebilecek:

Twitter, 25 bin karakter sınırıyla birlikte doğrudan Tweet’lerin içine, metin aralarına iliştirilebilen maksimum görsel sayısını da artırdı. Kullanıcılar, 25 bin karakterli Tweet’lerine dört adet görsel ekleyebilecek.

Twitter’a gelen 25 bin karakter ve Tweet’lerin içine eklenebilen 4 adede kadar görsel özelliği, sadece Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

Twitter'a gelen 25 bin karakter ve Tweet'lerin içine eklenebilen 4 adede kadar görsel özelliği, sadece Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabiliyor.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir