Türkiye’ye gelir mi? Musk’tan uygun fiyatlı Tesla için açıklama
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Türkiye’ye gelir mi? Musk’tan uygun fiyatlı Tesla için açıklama

0

 

Elon Musk, uygun fiyatlı Tesla için açıklama yaptı. Musk’ın paylaşımına göre yeni model, Gigafactory Berlin’de üretilecek.

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Berlin’deki Gigafactory’e bir ziyarette bulundu. Tesisle ilgili gelecek planları hakkında konuşan Musk, ziyareti sırasında Tesla’nın yeni uygun fiyatlı modelinden bahsetmeyi ihmal etmedi. Bu modelin Almanya’daki tesiste üretileceğini doğruladı.

Elon Musk: 25 bin euroluk Tesla, Berlin’de üretilecek

Tesla’nın Gigafactory Europe olarak da bilinen Giga Berlin, şirketin Avrupa’da bulunan ilk araç üretim tesisi. Bu hafta çalışanlarla bir araya gelen ünlü isim, uzun süredir beklenen 25 bin euroluk elektrikli aracın Berlin tesisinde üretileceğini dile getirdi.


Bilmeyenler için Tesla, sürdürülebilir enerjiye geçişi hızlandırmak ve elektrikli araçlarını yaygınlığını artırmak için 25 bin euroluk bir elektrikli otomobil üzerinde çalışıyor. Ancak son yıllarda maliyetleri bu fiyat noktasında satış yapacak kadar düşürmek oldukça zorluydu.

Bu kapsamda şirket, üretimlerini Giga Berlin’de yapmaya karar vermiş gibi görünüyor. Batarya paketlerinin yanında, ülkemizde de satılan Model Y’ler bu fabrikada üretiliyor. Ancak Tesla, uygun fiyatlı elektrikli aracıyla Avrupa’daki pazarını büyütmek istiyor.

Analist tahminlerine göre 25 bin euroluk elektrikli araç, 2024 gibi bir tarihte piyasaya sürülebilir. Ancak Tesla, ekonomik şartlara bağlı olarak yakın vadede üretim kaynaklarını Cybertruck’a ayırmak istiyor. Ayrıca ilk aşamada Türkiye’de olup olmayacağı da belirsiz.

 
Musk’ın ziyaretiyle ilgili bir diğer bir gelişme ise fabrikanın dış cephesinin dönüştürülmesini ele alıyor. Tesla CEO’su, fabrikanın açıkta kalan tüm beton alanının sanat eserleriyle kaplanacağını açıkladı. Bu estetik değişim, hem işçilerin çalışma ortamını hem de tesisin görsel dizaynını daha iyi hale getirecek.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir