Türkiye’de Üretilecek Yeni Dacia Duster’ın İlk Fotoğrafları Ortaya Çıktı
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Türkiye’de Üretilecek Yeni Dacia Duster’ın İlk Fotoğrafları Ortaya Çıktı

0

 

Türkiye’de üretilecek yeni nesil Duster’ın ilk fotoğrafları ortaya çıktı. Görüntülerde, popüler SUV’un tasarımında dikkat çeken yenilikler olduğu görüldü.

Ülkemizdeki yollarda en çok gördüğümüz otomobil markalarından biri Dacia’nın SUV modeli Duster hakkında birkaç gün önce önemli bir gelişme yaşanmıştı. Gelen bilgilerde, Oyak Renault’nun aracın üretimini üstlendiği belirtilmişti. Bu da Duster’ın ülkemizde, Bursa’da üretileceğini ortaya koymuştu.

Şimdi ise Türkiye’de üretilecek Dacia Duster’ın ilk fotoğrafları ortaya çıktı. Motor1 Türkiye tarafından paylaşılan görüntüler, yeni araca ilk bakışı atmamızı sağlıyor.

Duster’ın tasarımı yenilenecek

Paylaşılan görüntülerde aracın kamuflajlı olduğunu görebiliyoruz. Buna rağmen, markanın yepyeni bir tasarımla karşımıza çıkacağı anlaşılıyor. Duster’a üçüncü nesliyle birlikte yeni bir hava katacak yeni tasarım, şirketin konsept aracı Bigster’ı andırmasıyla da dikkat çekiyor. Öte yandan arka kapı kolunun camın kenarında yer aldığı gözlerden kaçmıyor.

Sinyallerin yer aldığı aynalar, 17 inçlik jantlar ve yerden daha yüksek olması da yeni Duster’ın dikkat çeken kısımlarından. Renault, Nissan ve Mitsubishi ortaklığıyla ortaya çıkan otomobil CMF-B platformuna geçiş yapacak. Motor1’e göre Dacia, yakın zamanda hibrit Duster’ları da çıkarmaya hazırlanıyor.

Oyak Renault’un, fabrikasının yıllık üretim kapasitesini 500 bine çıkardığı biliniyordu. Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde de bunın 200 bin kadarının Duster’a ayrıldığı belirtilmişti. Bu da Bursa’da yıllık 200 bin Duster üretme hedefinin olduğunu ortaya koymuştu.

Kaynak: https://tr.motor1.com/news/659845/dacia-duster-yeni-casus-foto/
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir