Threads’e Hesap Silme Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılır?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Threads’e Hesap Silme Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılır?

0

 

Meta’nın mikroblog platformu Threads’e hesap silme veya dondurma özelliği geldi. Threads profilleri, geçmişte sadece Instagram hesabının silinmesi ile kaldırılabiliyordu. Peki yeni özellik nasıl kullanılacak?

Sosyal medya devi Meta’nın şimdilerde X olarak andığımız Twitter rakibi platformu Threads‘in önemli bir eksiği giderildi. Uygulamayı güncelleyen ekip, Threads profilinin silinmesini veya dondurulmasını sağlayan özelliğini resmen yayımladı. 

Bundan birkaç ay önce kullanıma sunulan Threads’in en büyük sorunlarından biri, hesap silme imkânı tanımıyor olmasıydı. Kullanıcıya sunulan tek yöntem, Instagram hesabının da silinmesiydi. İşte son güncelleme ile bu durum değişti. Kullanıcı artık Threads hesabını bağımsız olarak silebilecek.

Threads hesabı silme sayfası bu şekilde görünüyor:

Threads

Threads için kullanıma sunulan yeni özellik, kullanıcıya iki farklı tercih sunuyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de yer aldığı üzere kullanıcılar, Threads hesaplarını tamamen silebilecekler veya geçici olarak dondurabilecekler. Silinen bir hesaptaki tüm veriler, 30 gün içerisinde tamamen yok olacak. Dondurulan bir hesaptaki veriler ise saklanmaya devam edilecek. Kullanıcı, geri dönmek istediği zaman paylaşımlarına, takipçilerine ve takip ettiklerine kolayca ulaşabilecek.

Threads hesap silme nasıl yapılır?

 • Adım #1: Uygulamadaki “Ayarlar” bölümüne girin.
 • Adım #2: “Hesap” seçeneğine dokunun.
 • Adım #3: “Profili dondur veya sil“e dokunun.
 • Adım #4: Profilinizi silin veya geçici olarak dondurun.
Kaynak: https://help.instagram.com/515230437301944
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir