Microsoft, Windows 11’deki kapat menüsünün tasarımını değiştiriyor
 1. Anasayfa
 2. Yazılım veDonanım

Microsoft, Windows 11’deki kapat menüsünün tasarımını değiştiriyor

0

Windows 11 geliştiricileri, sistemi kapatmak ve yeniden başlatmak için ekrana gelen iletişim kutusunun görünümünü değiştirmeye karar verdi.


Windows 11
 geçen yıl piyasaya sürüldü, ancak hala hatalar ve aksaklıklarla dolu. Ancak buna rağmen Microsoft, işletim sistemine yeni özellikler ve tasarım değişiklikleri eklemeye devam ediyor.

Windows’u Kapat menüsü sadeleştirildi

Yazılım devi şimdi de Windows 11’deki kapatma ve yeniden başlatma penceresini yeniden tasarlamayı planlıyorlar, Alt + F4 tuşlarına basınca görünen pencereden bahsediyoruz. Yeni tasarımın bir parçası olarak, Windows logosunun ve PC simgesinin kaldırılması ve ayrıca pencerenin genel görünümünün basitleştirilmesi planlanıyor.

Bu arada, söz konusu kapat menünün tasarımı Windows 10‘da şu şekilde görünüyor:

Bu varyant, Windows 11 Build 25174′te kullanıldu. Gelecekte, düğmelerin ve açılır menülerin, yeni işletim sisteminin modern tasarım diline daha iyi uyacak şekilde yeniden tasarlanması bekleniyor. Windows 11’deki yeni kapat menüsünün Windows 10‘a uyarlanıp uyarlanmayacağı ise şimdilik belli değil.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir