Samsung’dan yuvarlanabilir ve katlanabilir telefon hamlesi!
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Samsung’dan yuvarlanabilir ve katlanabilir telefon hamlesi!

0

Samsung, yuvarlanabilir ve katlanabilir ekran patenti aldı. Bu, yeni bir tablet ve akıllı telefon pazarına kapı aralayabilir.


Samsung, hem katlanabilir hem de yuvarlanabilir ekranları birleştiren bir patent ile büyük dikkat çekti. Son yıllarda ekran teknolojilerinde önemli adımlar atan Koreli şirket, esnek ekran panellerinde de yeni bir dönem başlatmak istiyor olabilir.

Samsung, yuvarlanabilir ve katlanabilir ekran mı geliştiriyor?


Sosyal medyada ortaya çıkan patent çizimleri, ikiye katlanabilir ve aynı zamanda yuvarlanabilir bir ekran mekanizması gözler önüne serdi. Samsung’un tablet ekranı olarak tasarladığı bu “görüntüleme cihazı” konsepti, esnekliğe vurgu yapıyor.

Samsung’un katlanabilir ve yuvarlanabilir yaklaşımı, esnek cihazlar için yeni fırsatlar sunuyor. Katlama işlevi sayesinde tabletin taşınabilirlik avantajları korunuyor. Yuvarlanabilir olması ise cihazı tamamen açmadan bildirimleri görmeyi ve etkileşime girmeyi mümkün hale getiriyor.

Yuvarlanabilir ekran konsepti daha önce birçok marka tarafından test edildi. Hatta Tecno, geçtiğimiz dönemde konsept cihazı olarak yuvarlanabilir Phantom Ultimate’i tanıttı. Akıllı telefon, bir düğmeye basarak saniyeler içerisinde ekranını uzatıyor. Uzama sonrasında ekran 6,55 inçten 7,11 inçe genişliyordu.

Fakat buna benzer bir hibrit tasarımın daha önce görülmediğini belirtelim. Ayrıca şimdilik sadece bir patent başvurusu olduğunu ve resmi bir ürünü yansıtmadığını da belirtmek gerekiyor. Ancak gerçekleşmesi halinde katlanabilir-yuvarlanabilir tablet, taşınabilir büyük ekranlı cihazlardan oluşan yeni bir kategorinin habercisi olabilir.


Samsung’un en yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’yı bu yaz tanıtması bekleniyor. Ancak bu cihazların standart katlanabilir menteşeleri koruması bekleniyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir