Resmi Gazetede Yayınlanan Kararla İlaç Fiyatlandırmasındaki Euro Kuru Artırıldı
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Resmi Gazetede Yayınlanan Kararla İlaç Fiyatlandırmasındaki Euro Kuru Artırıldı

0

Tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında geçerli olan Euro kuru, geçtiğimiz gece yayınlanan Resmi Gazetedeki Cumhurbaşkanı kararıyla %30,5 oranında artırıldı.

Gün geçmiyor ki bir şeye zam gelmesin. Eskiden ne olduğunu pek umursamadığımız ancak artık her gece heyecanla (!) takip ettiğimiz Resmi Gazete duyurularından bir darbe daha yedik.

Dün gece yayınlanan Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile birlikte tıbbi ürünlerde geçerli olan Euro kuruna zam geldi.

Tıbbi ürünlerdeki Euro kuru 14 TL oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Temmuz ayında beşeri ilaçların fiyatlandırılmasında kullanılacak 1 Euronun Türk lirası cinsinden değeri %30,5 oranında artırılarak 14,0387 TL’ye yükseltildi. Bunun sonucunda fiyat korumalı ürünler için eşik tutar 48,41 TL’ye yükseldi. Diğer ürünler için eşik tutar 25,30 TL olarak değiştirildi.

Geçici 7. madde parametreleri dahilinde kullanılan 4 TL’ye kadar olan zamlar, 24 Temmuz’da yürürlüğe girecek karar dahilinde dikkate alınmayacak. Ürünlerin depoya satış fiyatları, TL değeri değişmeksizin yapılacak yükseltme sonrasında 4 TL’ye kadar artacak.

Siz yapılan zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir