Öğrenciler mutlu! Google Bard’a yeni eklenecek özellikler ortaya çıktı
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Öğrenciler mutlu! Google Bard’a yeni eklenecek özellikler ortaya çıktı

0

Google’ın yapay zeka destekli sohbet botu Google Bard için test edilen yeni özellikler ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Google‘ın geçtiğimiz aylarda kullanıma sunduğu yapay zeka destekli sohbet botu Google Bard, yepyeni özellikler ile donatılmaya devam ediliyor. Kullanıcı deneyimini artırabilmek için çalışmalar yürüten Google‘ın Bard uygulamasına ekleyeceği yeni özellikler ortaya çıktı.

Yeni Google Bard özellikleri

Sormak istediğiniz hemen her soruya yanıt verebilecek bir seviyede olan Google Bard, yakın zamanda eklenmesi beklenen özellikler ile daha da kullanışlı bir araç olacak. Yazılım geliştiricisi Dylan Roussel tarafından ortaya çıkarılan ve test aşamasında olan söz konusu özelliklere geçelim.

 • Motoko
Yeni Google Bard özellikleri

Motoko ile ilgili fazla bilgi bulunmuyor. Eldeki mevcut bilgilere göre bu özellik, kullanıcıların kendi kişiselleştirilmiş sohbet botlarını oluşturabilmesine olanak tanıyacak. Üstelik bu bot, diğer insanlarla paylaşılabilecek. Örnek vermek gerekirse dizi ve filmler ile ilgili veya oyunla alakalı bilgiler paylaşan bir bot oluşturulabilir.

 • Google One with Bard Advanced

Google, bundan birkaç hafta önce Gemini adlı yeni yapay zeka dil modelini tanıttı. Yapılan testlerde OpenAI’ın GPT-4 modeline kıyasla üstünlük sağlayan bu modelin Nano, Pro ve Ultra şeklinde üç farklı versiyonu mevcut.

Aktarılan bilgilere göre Google One kullanıcıları, 3 ay boyunca en gelişmiş versiyon olan Gemini Ultra ile desteklenen Google Bard’ı kullanabilecek. Yapay zeka destekli sohbet botunun şu anda Gemini Pro’dan destek aldığını belirtelim.

 • Gallery
Yeni Google Bard özellikleri

Gallery, Google Bard ile neler yapabileceğinizi gösteren yani sohbet botunun yeteneklerini keşfedebilmenizi sağlayan bir özellik olacak.

 • Tasks

Bu özellik ile ilgili fazla detay yok. Görünenler kadarıyla Tasks ile metinden resim oluşturma gibi kısa sürede tamamlanamayacak işlemler takip edilebilecek.

 • Power up
Yeni Google Bard özellikleri

Power up özelliği, kısa metni daha uzun hale getirecek. Örnek vermek gerekirse teknoloji ile ilgili bir konuda yalnızca 50 kelimeden oluşan bir yazı yazdıysanız ve yetersiz kaldıysa, bu özellik sayesinde metni daha da uzatabileceksiniz. Power Up, ödevi olması gerekenden kısa kalan öğrencileri mutlu edecek gibi görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni Google Bard özelliklerini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir