Netflix’ten heyecan uyandıran açıklama: Daha yeni başladık!
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Netflix’ten heyecan uyandıran açıklama: Daha yeni başladık!

0

 

Netflix’in oyun dünyasına girişi oldukça güçlü oldu ve her geçen gün biraz daha güçleniyor. Şirket tarafından yapılan yeni açıklama, akış platformunun aynı zamanda bir oyun merkezi olacağını gösteriyor.

Netflix, oyun alanında geleceğe yönelik planlarını açıklayarak şu anda geliştirilmekte olan 90’a yakın oyun olduğunu bildirdi.

Netflix’in oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu yeni bir blog yazısında “Netflix’i mutlaka oynanması gereken oyunlar için bir hedef haline getirme tutkumuzu duyurmamızın üzerinden sadece iki yıl geçti” dedi ve devam etti: “Yolculuğun henüz başlarında olsak da, geçtiğimiz yıl bu hedefe doğru önemli adımlar attık.”

Netflix, video oyunlarına geçiş yaptığından bugüne kadar 40 oyun piyasaya sürdü. Ancak platform için bu yeterli gelmemişe benziyor ki şirket, yıl sonuna kadar abonelik hizmetinde 86 oyun olacağını söyledi. Ayrıca geliştirilmekte olan yaklaşık 90 oyun daha olduğunu müjdeledi.

Bu oyunların çoğu henüz duyurulmadı, ancak Netflix 2024 yılında piyasaya sürülecek dördünü paylaştı. Bunlar arasında şirketin dahili stüdyosu Spry Fox’tan çıkan yaşam simülasyonu Cozy Grove’un devamı olan Cozy Grove Camp Spirit ile FashionVerse, Game Dev Tycoon ve Sonic Mania Plus yer alıyor.

Ayrıca ismi açıklanmasa da, Zack Snyder’in yakında vizyona girecek filmi Rebel Moon – Part One: A Child of Fire’a dayanan ve Super Evil Megacorp tarafından geliştirilecek bir Rebel Moon oyunu da geliyor. Henüz elimizde çok fazla detay olmasa da 4 oyunculu bir co-op oyunu olacağını ve A Child of Fire ve Rebel Moon – Part Two: The Scargiver’daki olaylardan sonra geçeceğini biliyoruz.

Buna ek olarak, popüler Güney Kore dizisi Squid Game’in evreninde geçen ve kullanıcıların, popüler dizideki oyunlarda diğer oyuncularla rekabet edeceği bir oyun da beklenenler arasında.

Netflix’in mevcut oyun kütüphanesi, reklam, uygulama içi satın alma veya ekstra ücret olmadan tüm Netflix üyelikleriyle birlikte kullanılabiliyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir