Motorine İndirim Bekleniyor – 30 Haziran
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

Motorine İndirim Bekleniyor – 30 Haziran

0

 

Motorine Bu Gece Bir İndirim Daha Bekleniyor: 24 Saatte 3 Liradan Fazla İndirim Olacak!

Motorine bir kez daha indirim geleceği iddia edildi. Sektör kaynaklarına göre bu gece yarısı itibarıyla motorin fiyatlarına 84 kuruş daha indirim gelecek. Böylelikle motorin fiyatları, 24 saat içerisinde 3,34 TL ucuzlamış olacak.

Sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, motorine 2,5 TL indirim yapıldığından bahsetmiştik. Şimdiyse konuyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Sektör kaynaklarına göre motorine bu gece yarısı itibarıyla bir indirim daha gelecek. Bu seferki indirim, litrede 84 kuruş olarak kayıtlara geçecek. İndirim beklentisi gerçekleşirse, iki günde motorine 3,34 TL indirim yapılmış olacak. Darısı benzinin başına diyelim…

Akaryakıt fiyatları, dolar kurunun ve brent petrol fiyatlarının yükselişe geçmesiyle adeta uçtu. Hatta motorin, geçtiğimiz günlerde 30 TL seviyelerinin bile üzerine çıktı. Ancak şimdi bu durum değişmeye başlayacak gibi görünüyor.

Bugünkü beklenti gerçekleşirse fiyatlar nasıl değişecek?

Eğer sektör kaynaklarının beklentileri gerçekleşir ve motorine bu gece de indirim gelirse; pompa fiyatları şöyle değişecek:

 • İstanbul: 26,60 TL
 • Ankara: 26,71 TL
 • İzmir: 26,73 TL

Akaryakıt sektöründeki alım gücümüz iyiden iyiye düşmüş olsa da bu indirimler, en azından nefes aldırıyor. Zira bu gece itibarıyla geçerli olması beklenen indirimle birlikte; 50 litrelik bir deponun 2 gün içerisindeki maliyeti, 167 TL düşmüş olacak

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir