Microsoft, Windows 11’e “Gelişmiş Windows Ayarları” paneli eklemek için kolları sıvadı
 1. Anasayfa
 2. Windows

Microsoft, Windows 11’e “Gelişmiş Windows Ayarları” paneli eklemek için kolları sıvadı

0

 

Microsoft, deneyimli Windows 11 kullanıcılarına işletim sistemleri üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlamak ve iş akışlarını iyileştirmek için yeni bir ‘Gelişmiş Windows Ayarları’ paneli hazırlıyor.

Microsoft, ilk çıkışından bu yana Windows 11‘e pek çok yeni özellik ekledi. Ama halen üzerinde çalıştığı bazı özellikler var. Teknoloji devi, kullanıcıların işletim sistemi üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlayacak bir ‘Gelişmiş Windows Ayarları‘ paneli üzerinde çalıştığını açıkladı ve hepsinden önemlisi, nasıl görüneceği konusunda söz hakkınız bulunuyor.

Microsoft’un GitHub sayfasında şirket, yeni Gelişmiş Windows Ayarları panelinin bazı konsept görüntülerini paylaştı. Microsoft, bunun varsayılan Windows Ayarlar panelinin yerini almasının amaçlanmadığını; ileri düzey kullanıcılara işletim sistemlerinin çalışma şekli üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için tasarlandığını belirtti.

Şirket, söz konusu yeni panel ile ulaşmak istediklerine ilişkin bir hedef listesi de yayınladı. Listedeki maddeler şöyle:

 • Geliştiricilere sistem ayarları ve gelişmiş davranışlar üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlanacak.
 • Geliştiricilerin günlük iş akışlarını iyileştirebilecek ve makine performansını artırabilecek güçlü ayarları keşfetmelerine yardımcı olunacak.
 • Windows’ta yeni geliştirici deneyimlerini yönetmek/özelleştirmek için tek tip bir kullanıcı arayüzü deneyimi oluşturulacak.
 • Araçta doldurulması yararlı olacak ek ayarları belirlemek için geliştirici topluluğuyla birlikte çalışılacak.
 • Kolayca senaryolaştırılabilecek ve yeni ve/veya mevcut makinelere yeniden uygulanabilecek.

Ayrıca yeni tasarım hakkında herhangi bir geri bildiriminiz varsa, Microsoft sizi GitHub başlığına yorum yapmaya ve görüşlerinizi iletmeye davet ediyor. Görünüşe göre Redmond devi bu yeni özelliği Windows 11’in uzman kullanıcıları arasında bir hit haline getirmek istiyor, bu nedenle tasarım aşamasında özellik hakkında onların fikirlerini almak çok önemli.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir