Microsoft, Windows 10 Mobile’ı Odaktan Çıkardı
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Microsoft, Windows 10 Mobile’ı Odaktan Çıkardı

0

Windows 10 Mobile için korkulan ancak aslında beklediğimiz sözler, Microsoft’un kendisinden geldi!

Windows 10 Mobile, düşük talep ve ilgisizlik yüzünden yabancı yatırımcılar tarafından terk edildiği bilinen bir gerçek. Microsoft belli bir süredir Mobile sürüm için yeni Windows 10 yapıları yayınlamayı da durdurmuştu. Ancak Windows 10 telefonların kaderi tam olarak ne olacak hala bilinmiyordu.

Windows başkan velili ve eski Windows Phone proje yöneticisi Joe Belfiore paylaştığı tweet‘te Windows 10 Mobile’ın yama ve güvenlik güncellemeleri almaya devam edeceğini ama bundan sonra yeni özellikler almayacağını çünkü Windows telefonların artık odaklarında olmadığını açıkladı.

Microsoft’un bu kararının arkasındaki temel sebep Belfiore’ye göre iş ortaklarına uygulama sipariş etmenin çok zor olması. Microsoft, uygulama geliştirecek olan şirketlere para ödemeyi bile teklif etti, hatta bazı uygulamaları kendi geliştirmek zorunda kaldı. Tüm çabalara rağmen, platforma olan ilginin düşük olması ve müşteri sayısının düşüklüğü, yatırımcılar için hiç de çekici bir izlenim oluşturmuyordu.

Tabi Windows 10 Mobile’ın tek sorunu az uygulama desteği alması değildi. Google ve Apple’a kıyasla donanım bakımından tutarsız telefonlar (yani sevdiğiniz bir telefon modelinin yenisinin olmaması gibi), trendlere ayak uyduramama gibi hatalar da Windows telefonların çöküşüne yardımcı oldu.

Yine de Microsoft Launcher ve Edge uygulamaları ile Android ve iOS telefonlarınızı Microsoft ekosistemine yakınlaştırabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir