Madem Steam Dolara Geçti… Buyurun Daha Ucuza Oyun Alabileceğiniz Siteler
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Madem Steam Dolara Geçti… Buyurun Daha Ucuza Oyun Alabileceğiniz Siteler

0

 

Steam, bugün itibarıyla Türk lirası ile alışveriş dönemini sona erdirdi. İşte Steam yerine oyun almak için kullanılabilecek, TL kullanmaya devam edebileceğiniz siteler!

Popüler oyun platformu Steam, 20 Kasım’dan itibaren Türk lirası ile işlem yapmayacağını açıklamıştı ve dün gece itibarıyla yeni dönem resmen başladı. Steam’in bu kararı oyun camiasında tartışmalar yaratırken, oyunseverler de TL ile alışveriş yapmaya devam edebilecekleri alternatifleri aramaya başladı. 

Madem ki oyunseverler Türk lirası ile oyun alınabilecek platformlar hangileri?” diye araştırmaya başladı, öyleyse bu soruya cevap verelim. Aslında kendi para birimimizi kullanabileceğimiz çok sayıda platform yer alıyor.

 • 1- Epic Games Mağazası
  2- Windows Oyun Mağazası
  3- Battle.net
  4- Ubisoft Uplay
  5- Xbox.com

epic

Epic Games şu an için Türk lirası ile işlemleri sonlandırma konusunda bir açıklamada bulunmadı. Bu durumun devam edeceğini varsayarak, Epic Games önemli bir alternatif olabilir. Türkiye fiyatı 19 dolar olan bir oyun, bugünün kuruyla 534 TL ediyor. Bugün fiyatlar aynı bile olsa ileride doların TL’ye karşı değer kazanması durumunda Epic Games mağazası daha uygun fiyatlı ve TL kullanılabilen bir alternatif olacaktır. 

2- Windows Oyun Mağazası

windows mağazası

Microsoft, uzun zamandır hem Windows‘a entegre oyun mağazası hem de kendi markası olan Xbox iş birliği ile oyun pazarında yer alıyor. Firmanın oyun mağazasında da TL ile ödeme kabul ediliyor. Bu durumun değişmemesi durumunda bu mağaza oyunseverlerin imdadına hızır gibi yetişebilir. Zira Microsoft da mağazasını popülerleştirmek için daha uygun fiyatlar sunmaya gayret ediyor. 

3- Battle.net

battle net

Blizzard oyunlarına erişebildiğimiz Battle.net platformu da TL ile alışveriş yapma şansı veren platformlar arasında yer alıyor. Burada Diablo IV, World of Warcraft, Overwatch, Call of Duty gibi serilerin oyunlarına erişmek mümkün oluyor. Seçenekler çok fazla olmasa da bu oyunlara ilgisi olan oyunseverler için avantajlı fiyatlar karşımıza çıkıyor. 

4- Ubisoft Uplay

uplay

Bir dönem ücretsiz verdiği oyunlarla oyuncuların gönlünü kazanan Uplay de Türk lirası ile alışveriş yapmanın mümkün olduğu platformlar arasında yer alıyor. Bu platformda Far Cry, Rainbow Six, Assassin’s Creed gibi seriler yer alıyor. Platforma sürekli olarak Ubisoft’un yeni yapımları da ekleniyor. 

5- Xbox.com

xbox

Microsoft’un bir diğer markası olan Xbox da hem abonelik sisteminde hem de oyun satışında Türk lirası ile alışveriş yapmaya izin veriyor. Özellikle indirim dönemlerinde bu platformdan alınacak oyunlarla ciddi anlamda tasarruf etmek mümkün olabiliyor. 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir