Yeni Batman Oyunu Arkam Shadow’dan İlk Görüntüler Geldi: Meta Quest 3’ün İlk Özel ve Büyük Oyunu Olacak
 1. Anasayfa
 2. Oyun

Yeni Batman Oyunu Arkam Shadow’dan İlk Görüntüler Geldi: Meta Quest 3’ün İlk Özel ve Büyük Oyunu Olacak

0

 

Uzun zamandır Arkham oyunu bekleyen Batman hayranlarını başta sevindiren bu haber, maalesef oyunun tek platforma özel olmasıyla bekleyenleri hayal kırıklığına uğratıyor.

Yıllar önce çıkan Arkham Knight oyununun 2022’de çıkan Gotham Knights’tan hem mekanik hem de grafik açısından daha iyi görünmesi, oyun sektörünün özellikle de büyük firmaların olduğu ligde, düz yolda ilerlediğini gösteriyor. Fakat Batman oyunlarına baktığımızda farklı dönemlerde çıkmış da olsalar kaliteyi üst seviyede tuttukları gerçek.

Daha önce söz konusu seriyi, VR tarafında da görmüştük. Hatta 7 yıl önce, PSVR platformundaki Batman: Arkham VR ile. 7 yıl dememiz sizi fazla geri götürmesin. Zira 2017’den bahsediyoruz. Oldukça beğenilen bu oyunun ardından yeni nesil bir VR Batman oyunu karşımızda.

Fragmanın fragmanı desek daha doğru olur.

Batman: Arkham serisinin devamı olduğu belirtilen Arkham Shadow, Meta Quest 3’e özel bir oyun olacak. Video açıklamasında kötülüğün sokaklarda gezdiği, Gotham’ın tehlikede olduğu ve onu kurtarabilecek tek kişinin biz olduğu belirtiliyor. Fakat Batman konseptini düşününce bu pek de alışılmadık bir bilgi değil.

7 Haziran’da başlayacak Summer Game Fest 2024 etkinliğinde Warner Bros, DC, Camouflaj ve Oculus stüdyolarından ilk gösterimin geleceği belirtilmiş. Videoda da 2024’ün sonlarında çıkacağı belirtiliyor. Söz konusu videoda fareler dikkat çekiyor fakat neye karşı savaşacağımız henüz net değil. Bir önceki VR Batman oyunu her ne kadar sade olsa da döneminde alternatifi olmadığından fazlasıyla beğeni toplamıştı. Fakat uzun zamandır Arkham oyunu açlığı çeken hayranların bu oyunu nasıl bulacağını zaman gösterecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir