İnstagram Üzerinden Blog Trafiği Nasıl Artırılır
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal medya

İnstagram Üzerinden Blog Trafiği Nasıl Artırılır

0
 

İnstagram organik bir trafik motorudur, ancak blogunuza trafik çekmek için nasıl doğru kullanılacağını biliyorsanız!

 
Birçok kişi videolarını veya fotoğraflarını bu medya paylaşım uygulamasına yüklemek için her gün İnstagram (İG) kullanıyor. Ve bundan sonra bunları takipçileriyle paylaşabilirler. Sonuçta, İnstagram en çok kontrol edilen sosyal medya platformu olarak kabul edilir. 
 
Ancak mesele şu ki, yalnızca birkaçı İnstagram’ın işletmeleri teşvik etmede ve blog trafiğini artırmada gerçekten güçlü bir araç olabileceğini fark ediyor. 
 
Milyarlarca İnstagram kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde, bu hedef kitlenize veya hedef pazarınıza ulaşmak ve onları blogunuza yönlendirmek için en iyi yer olabilir. 
 
Ayrıca, videolarınızı ve fotoğraflarınızı yüklemenin yanı sıra İnstagram, blogunuzu tanıtmak için kullanabileceğiniz başka yeni özelliklere de sahiptir.
 
 Bunları diğer sosyal medya platformlarında asla bulamayabilirsiniz. IG live, IG TV, Hikayeler özelliği ve daha fazlasına sahipsiniz. Ancak, blog trafiğini düzgün bir şekilde artırmak için İnstagram’ı kullanmak için önce bazı teknikleri öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde, yalnızca doğru kitleye ulaşmadığınızı fark etmek için her gün içerik yayınlamak için zamanınızı boşa harcıyor olabilirsiniz.

Ig’nin Sizin için Çalışmasını Sağlayın

Peki, daha fazla blog okuyucusu ve izleyici kitlesi kazanmaya hazır mısınız? 

 

İşte İnstagram üzerinden blog trafiğini artırmak ve blogunuzu büyütmek için birkaç adım:

IG Biyografinizi Çeki Düzen Verin

 
IG profil biyografinizin İnstagram’da organik takipçiler kazanmanıza yardımcı olabileceğini ve aynı zamanda blogunuza daha fazla trafik çekebileceğini biliyor muydunuz? 
 
Bu nedenle, biyografinize daha fazla dikkat ettiğinizden ve mümkün olduğunda çeki düzen verdiğinizden emin olun. Bir IG biyografisi oluştururken, kimliğinizi, işletmenizi veya ne yaptığınızı doğrudan açıklayan bilgilerle doldurun. Bir işletme sayfasıysanız, görüntüleyenlere markanızın kimliğine hızlı bir genel bakış sağlamak için kısa bir biyografi yerleştirebilirsiniz. O zaman, yer, link senin blogda sizin biyo arama-için-eylem deyimi:
  • Bu bağlantıyı tıklayın ve hakkında daha fazla bilgi edinin…
  • Bu bağlantıdaki tüm hikayeyi bilin…
  • Daha fazla ürün / bilgi için bu bağlantıyı kontrol edin…
 
 
Bunu yaparak İnstagram takipçilerinizi veya profil ziyaretçilerinizi web sitenize yönlendirebilir ve sonunda blog trafiğini artırabilirsiniz.

İçeriği Tutarlı Bir Şekilde Yayınlayın

Daha fazla takipçi edinmenin ve blogunuza daha fazla trafik getirmenin anahtarı, içeriği tutarlı bir şekilde yayınlamaktır. 
 
Çoğu insan, nadiren bir şey yayınlayan bir profili takip ettiklerinde bundan hoşlanmaz. Aksi takdirde, sonunda profilinizi takip etmeyecekler ve yayınlarıyla daha tutarlı birini arayacaklar. Sadece bir kaç takipçin var ancak içerik gönderme tutmak zor oluyor. Böylece, daha fazla içerik yayınlamaya başlamadan önce daha fazla IG takipçisi edinmek için organik bir İnstagram büyüme hizmeti kullanabilirsiniz. İnstagram içeriğinizle daha iyi bir şekilde başa çıkmak için İG zamanlama araçlarını kullanabilir ve videolarınızı veya fotoğraflarınızı önceden yükleyebilirsiniz. Zamanlama aracı daha sonra yayınlanmasını planladığınız tarih ve saate bağlı olarak içeriğinizi yayınlayacaktır. En önemlisi, izleyicilerinizi web sitenize yönlendirmek için blog web sitenizi her gönderinin başlığına eklemeyi unutmayın.
  • İnstagram Hikayelerini Kullan

İnstagram özellikleri bir sebepten dolayı icat edilmiştir ve bunlardan biri daha fazla takipçi kazanmanıza ve blogunuza daha fazla trafik yönlendirmenize yardımcı olmaktır. Bu nedenle, takipçilerinizi sizin veya blogunuz hakkında düzenli olarak güncellemek ve daha fazla takipçi katılımını teşvik etmek için İnstagram hikayelerini kullanın. Ayrıca, yeni IG story link etiketi sayesinde, izleyicileri blogunuzu ziyaret etmeye teşvik etmek için blogunuzun bağlantısını IG hikayenize gönderebilirsiniz. Görüntüleyenlerin blog bağlantınızı tıklatmasını istemek için harekete geçirici mesaj sloganı ekleyin. 

 
IG öyküleri için etkili harekete geçirici mesaj sloganlarına bazı örnekler şunları içerebilir:
  • Hikayenin tamamı için sola kaydırın..
  • Yazının tamamı için bağlantıyı kontrol edin..
  • Tıklayın aşağıda daha fazla bilgi için..
 
Ayrıca, merak uyandırmak için yanında IG hikayenizle ilgili bir anket veya soru da ekleyebilirsiniz. Örneğin, ilk IG hikayenizde bir blog gönderisini bağladıktan sonra, ikinci IG hikayenizde ‘Hikaye/blog yazısı hakkında ne düşündünüz?’veya blog yazısı ile ilgili herhangi bir sorgu. Blog yazısı hakkında diğer izleyiciler merak yapmak bir yana, bu da izleyici katılımı teşvik etmek için mükemmel bir yoldur.

Profil Teması Oluşturma

 
İnstagram görsel bir platform olduğundan profiliniz için sağlam bir tema oluşturmak daha fazla takipçi edinmenize ve blogunuza yönlendirmenize yardımcı olabilir. Birçok takipçi, içerik temasıyla son derece tutarlı olan IG profillerini takip etmeyi ilham verici ve motive edici buluyor. Bu nedenle, markanızı veya blog web sitenizi hangi renk veya temanın güçlü bir şekilde tanımladığını öğrenin. Örneğin, bir gıda işletmesiyseniz veya bir gıda blog yazarıysanız, içeriğiniz markanıza mükemmel şekilde uyan tutarlı bir tema veya renk izlemelidir. En önemlisi, fotoğraflarınızın kalitesi markanız veya web siteniz hakkında çok şey söyleyebileceğinden, yüksek kaliteli fotoğraflar yayınladığınızdan emin olun.

İnstagram Etkileyicileriyle İşbirliği Yapın

 
Yalnızca sınırlı İnstagram takipçileriniz varsa, IG etkileyicileriyle işbirliği yapmak, blogunuza daha fazla trafik çekerken daha fazla IG takipçisi getirmenin mükemmel bir yolu olabilir. Binlerce İnstagram büyük kişiliği olabilir, bu nedenle nişinizle yakından ilişkili olanları seçtiğinizden emin olun. Örneğin, blog web siteniz ruh sağlığı ile ilgiliyse, aynı konuyu tartışan etkileyicilerle ortak olabilirsiniz. Web sitenizi veya blog gönderinizi gönderilerinden birine bağlamalarını isteyebilirsiniz.

Anahtar Paket Servisi olan restoran

 
Doğru strateji ve araçlarla İnstagram, blogunuzu tanıtmak ve daha fazla trafik kazanmak için en iyi yer olabilir. Bu nedenle, bu tekniklerden birini veya birkaçını test edin ve hangisinin sizin ve blogunuz için en iyi sonucu verdiğini belirleyin.

Yazmayı, resim video, ilginç gizemliliği seviyorsanız veya bir tatil gözlemcisi iseniz hemen en kısa zamanda bir Blog (Blogger) edinin. Blog kurmak ücretsizdir. Sahip olmanız gereken tek şey bir Google Gmail E-Posta işlemcisi edinmektir. İlgili linkleri açarak bunlarıda elde edebilirsiniz…

 
Kaynak:https://www.mybloggertricks.com/2022/05/how-to-boost-blog-traffic-through-instagram.html?utm_source=adnanguney.com.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap