Instagram Gönderilerinizi Artık Yalnızca Seçtiğiniz Kişiler Görebilecek: “Yakın Arkadaşlar” Özelliği Postlara da Geldi!
 1. Anasayfa
 2. Genel

Instagram Gönderilerinizi Artık Yalnızca Seçtiğiniz Kişiler Görebilecek: “Yakın Arkadaşlar” Özelliği Postlara da Geldi!

0

 

Instagram, bir süredir test ettiği gönderilerinizi yakın arkadaşlara sınırlamanızı sağlayan özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcıları çok sevindirecek özellik, henüz herkes için çıkış yapmadı.

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların çok sevdiği “Yakın Arkadaşlar” isimli bir özelliğe sahip. Özellik, yalnızca seçtiğiniz kişilerin paylaştığınız hikâyeleri görmesine olanak tanıyordu. Yakın arkadaşların gönderilere gelip gelmeyeceği ise merak konusuydu.

Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi, mayıs ayında gönderilerde yakın arkadaşlar özelliğinin test edildiğini ortaya çıkarmıştı. Bugün ise şirketin özelliği kullanıma sunmaya başladığı görüldü.

Gönderilerinizi yalnızca belirlediğiniz kişilerle paylaşabileceksiniz

Instagram, gönderilerinizi yakın arkadaşlarınızla sınırlamanızı sağlayan yeni özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Uygulamanın son iOS sürümünde rastladığımız bu özellik, gönderiyi paylaşmadan bir önceki sayfadan kullanılabiliyor.

Bu sayfadaki “Kişileri etiketle” kısmının hemen altına “Hedef kitle” isimli bir bölüm eklendiğini görüyoruz.

Buraya tıkladığınızda, gönderinizi herkesle mi yoksa yakın arkadaşlarınızla mı paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz. Instagram, yakın arkadaşların gönderiyi beğendiklerinde veya yorum yaptıklarında birbirilerinin kullanıcı adını görebileceğini de ekliyor.

Gönderilerde yakın arkadaşlar özelliğinin henüz herkese gelmediğini eklemeden geçmeyelim. Şirket, özelliği muhtemelen yavaş yavaş kullanıma sunuyor. İlerleyen haftalarda herkes için çıkış yapacağını tahmin edebiliriz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir