İkonik Buggy Meyers Manx Yenilendi: Karşınızda Electric 2.0
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

İkonik Buggy Meyers Manx Yenilendi: Karşınızda Electric 2.0

0

Buggyleri bilirsiniz. Deniz kenarlarında ve doğa turizminin öne çıktığı bölgelerde sıklıkla kullanılan bu araçlar, film ve video oyunlarda da tercih edilir. Çünkü ikoniktirler

 

Şimdiyse buggy türünün önemli temsilcilerinden olan Meyers Manx ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Şirket, ikonik buggysini yeniledi ve elektrikli hale getirdi.

“Electric 2.0” olarak isimlendirilen yeni elektrikli buggy, tasarım açısından orijinal Meyers Manx’e benziyor. Yani şirket, ikonik tasarıma pek de dokunmadı. İç tasarımda da büyük bir yenilik görmüyoruz. Ancak kaput altı, yepyeni teknolojilerle donatılmış durumda. Gelin hep birlikte, Electric 2.0‘nin yeniliklerine bakalım.

Karşınızda Meyers Manx Electric 2.0

 
Meyers Manx Electric 2.0, kapısız ve sade tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Ön kısmında Volkswagen Beetle’ı andıran farlara sahip olan elektrikli arabanın arka kısmında ise parçalı aydınlatma tercih edilmiş. Çıkarılabilir tavana sahip olan buggy, istenildiğinde üstü açık olarak da kullanılabiliyor.

Elektrikli buggynin iç tasarımı da sade bırakılmış. Aracın orta konsolunda “ambiyans aydınlatmalı” bir gösterge paneli yer alıyor. Bunun haricinde hiçbir detay yok. Sadelik, Meyers Manx Electric 2.0’nin bir numaralı önceliği durumunda.

Meyers Manx Electric 2.0’nin motor seçeneklerine baktığımızda; 20 kWh ve 40 kWh’lık iki batarya ile karşılaşıyoruz. 20 kWh’lik batarya, 240 kilometre, 40 kWh’lik batarya ise 480 kilometreye kadar menzil sunuyor. 202 beygir gücündeki elektrik motoruyla desteklenen buggy, 0-100 km/s hızlanmasını ise 4,5 saniyede tamamlıyor.

Bu elektrikli buggynin fiyatı şimdilik açıklanmadı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Meyers Manx Electric 2.0, bu ayın ilerleyen dönemlerinde ön siparişe açılacak. Hedef, 2023 yılında 50 özel müşteriye 50 özel Electric 2.0 ulaştırmak. Buradan da anlayabileceğiniz üzere; bu elektrikli buggynin Türkiye’ye gelme olasılığı oldukça düşük.

 
 

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir