Google’ın Pabucu Dama Atılabilir: ChatGPT’li Bing, Chrome’a Geldi! [Nasıl Kullanılır?]
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google’ın Pabucu Dama Atılabilir: ChatGPT’li Bing, Chrome’a Geldi! [Nasıl Kullanılır?]

0

Microsoft’un yapay zekâ desteğine kavuşan Bing hizmeti, an itibarıyla Google Chrome gibi üçüncü taraf tarayıcılara eklendi. Oldukça kolay kullanılan özellik, Google’ın pabucunu dama attıracak türden.

Ağustos ayının başında sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Microsoft’un yapay zekâ desteği eklediği Bing’i Chrome dahil diğer internet tarayıcılarına getireceğinden bahsetmiştik. Yapılan resmi açıklamaya göre Bing AI, üçüncü taraf internet tarayıcılarında hem masaüstü hem de mobil sürümlerde kullanılabilecekti.

Şimdiyse bu konuyla ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Microsoft, Bing AI’yi üçüncü taraf tarayıcılara resmen getirdi. An itibarıyla Google Chrome üzerinden Bing AI’ye ulaşabiliyor, yapay zekâ ile sohbet edebiliyor ve aramalar yaptırabiliyorsunuz. Ancak şunu hemen söyleyelim. Mobil cihazlar için bir süre daha beklemek gerekecek.

Türkçe dil desteğine sahip ve çok kolay bir şekilde kullanılabiliyor

bingai

Yaptığımız kontrollerde, kullanıcıların Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar üzerinden kolayca Bing AI’ye ulaşabildiklerini görüyoruz. Bu bağlamda; yapmanız gereken tek şey Bing’in kendi sayfasına ulaşmak. Buradaki sohbet bölümüne girerek yapay zekâ ile sohbet etmeye başlayabilir veya Bing AI’nin diğer avantajlarından faydalanabilirsiniz. Öte yandan; Bing’in yeni sonuç sayfası arayüzü de üçüncü taraf tarayıcılar için aktif edilmiş durumda.

bing ai chrome

Bing AI, kullanıcıların ihtiyaç duydukları işlemleri hızlıca yapabilen bir yapıya sahip. Bu bağlamda; size bazı tavsiyeler veriliyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, Venedik için verilen bir seyahat tavsiyesinin arama sonuçları sayfasını görüyorsunuz. Tek bir sayfa üzerinden uçak rezervasyonu yapma, otel bulma ve Venedik ile ilgili bilgiler edinme gibi işlemlerin hepsini halledebiliyorsunuz. Bing AI’nin Chrome’a gelmesi, son dönemlerde pek de iyi çalışmayan Google’ı unutturabilir gibi görünüyor.

Üçüncü taraf tarayıcılar üzerinden Bing AI’ye ulaşmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://blogs.bing.com/search/august-2023/Bing-Preview-Release-Notes-More-Ways-to-Access-Bing-Chat

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir