Google’ın Kendi Özel Emojilerinizi Oluşturabileceğiniz Uygulaması “Emoji Kitchen” Herkesin Kullanımına Açıldı
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Google’ın Kendi Özel Emojilerinizi Oluşturabileceğiniz Uygulaması “Emoji Kitchen” Herkesin Kullanımına Açıldı

0

Google’ın Gboard için kullanıma sunduğu Emoji Kitchen isimli özelliği Arama hizmetine entegre edildi. Artık tüm kullanıcılar, kendilerine özel emojiler oluşturabilecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan birkaç yıl önce Gboard isimli klavye uygulamasına eğlenceli bir özellik ekledi. “Emoji Kitchen” olarak isimlendirilen bu özellik, kullanıcıların iki emojiyi birleştirmelerine imkân tanıyordu. Çok fazla popüler olmayan bu özellik şimdi Google Arama‘ya entegre edildi. Artık tüm kullanıcılar, iPhone gibi Android ekosistemi dışındaki başka bir cihazdan veya web üzerinden Emoji Kitchen’a ulaşabilecekler.

Emoji Kitchen’ın Google Arama’ya entegre edilmiş olması, kullanıcıların kendi çıkartmalarını oluşturmalarını sağlayacak. Üstelik bu çıkartmaları kullandığınız cihaza kaydedip, sohbetlerde gönderebileceksiniz. Hizmeti denediğimizde, tüm emojilerin bulunmadığını görüyor olsak da kullanıcılar için eğlenceli bir deneyim sunulacağı artık kesin.

Emoji Kitchen nasıl kullanılır?

 • Adım #1: Google Arama’ya girin.
 • Adım #2: Emoji Kitchen araması yapın.
 • Adım #3: “Yemek pişirmeye başlayın” butonuna dokunun.
 • Adım #4: Kendi benzersiz emojinizi oluşturun.
Oluşturduğunuz emojiyi mesajlaşma uygulamalarında kullanmak da çok kolay. Oluşan emojinin hemen altındaki kopyala butonuna dokunun ve ardından da mesajlaşma uygulamasına gidin. Sohbet sayfasında doğrudan yapıştır butonu veya pano aracılığıyla özel emojinizi karşı tarafa gönderebilirsiniz. Yaptığımız denemelerde WhatsApp‘ın fotoğraf, diğer mesajlaşma servislerinin ise MMS olarak gönderim yapıldığını gördüğümüzü belirtelim. Bunu üçüncü taraf uygulamalarla çıkartmaya dönüştürebilirsiniz. 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir