Google, yapay zeka yatırımlarıyla rekor kırabilir!
 1. Anasayfa
 2. Yapay zeka

Google, yapay zeka yatırımlarıyla rekor kırabilir!

0

Ortaya çıkan son bilgiler, Google yönetiminin dev yapay zeka girişimleri için kolları sıvadığını gösteriyor.

Son dönemin gündemden düşmeyen şirketlerinden Google, yakın zamanda devasa bir yapay zeka yatırımı ile karşımıza çıkabilir. Firmanın yapay zeka departmanının başında olan Demis Hassabis yaptığı açıklamada, oldukça kısa bir süre içinde büyük bir yapay zeka girişimi daha yapabileceklerini duyurdu.

Microsoft’un 2028 yılında faaliyete geçirmeyi planladığı 100 milyar dolarlık süper bilgisayarına karşı yapılacağı düşünülen hamlenin, şimdiden teknoloji dünyasında taşları yerinden oynatması bekleniyor. İşte konu hakkındaki en önemli detaylar…

Google, bu kez yapay zeka projeleri ile gündemde


Sözlerine oldukça iddialı bir şekilde devam eden Hassabis, zaman içinde yapacakları toplam yatırımın 100 milyar dolar barajını aşabileceğini öne sürdü. Yapay zeka alanında sektördeki rakiplerinden daha kabiliyetli olduklarını düşündüğünü belirten yönetici, insanlığın bu alanda kendini daha da geliştirmesi için her şeyi yapacaklarını söyledi. Ayrıca bu teknolojinin gelecekte insan aklının sınırlarını aşabileceği bile iddia edilmekte.


 
Google, yeni teknoloji yatırımlarıyla karşımıza çıkacakGeçtiğimiz haftalarda dünyanın ilk ARM tabanlı bulut işlemcisi Axion’u da bünyesine katan Google, böylece yapay zeka eğitimini çok daha verimli ve pratik hale getirmeyi amaçlıyor. Şu an için ChatGPT’ye rakip olabilecek seviyede bir ürün ortaya koymayan şirketin, gelecekteki planları merakla bekleniyor. Tüm bu gelişmelerin, günün sonunda kullanıcıların yararına olmasını umuyoruz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google yeni yapay zeka projelerinde başarılı olabilecek mi? Siz güncel olarak hangi Google uygulamalarını kullanıyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir