Google Keep’te yenilik: Daha fazla metin düzenleme seçeneği geliyor
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Keep’te yenilik: Daha fazla metin düzenleme seçeneği geliyor

0

Google Keep, çeşitli cihazlardan erişilebilen popüler bir not alma hizmeti olarak öne çıkıyor. Bu özelliğine rağmen kullanıcılar uzun süredir metin düzenleme özelliklerinin geliştirilmesini talep ediyordu. Google, sonunda kullanıcılarını dinledi ve uygulamada metin düzenleme seçeneklerini geliştirdi.

Google Keep’te artık aynı Word’deki gibi başlık düzeni oluşturabileceksiniz

Google Keep Android uygulaması incelendi ve içerisinde metin düzenlemeyle ilgili gizlenmiş kod bölümleri ortaya çıktı. Bir Twitter (X) kullanıcısı, bu gizlenmiş özellikleri etkinleştirmeyi ve kullanmayı başararak hesabında paylaştı.


Paylaştığı videoda AssembleDebug isimli kullanıcı, Google Keep’e entegre edilmiş yedi farklı metin düzenleme düğmesini gösteriyor. Düğmelerin ilk üçü, üç metin boyutu arasından seçim yapmaya yarıyor: H1, H2 ve standart gövde metni (Aa).

Yine üç adet olan sonraki düğmeler, çeşitli metin stillerinin uygulanmasını kolaylaştırıyor: Kalın, İtalik ve Altı Çizili. “T” ile gösterilen son seçenek, seçilen metne uygulanan tüm biçimlendirme değişikliklerini ortadan kaldırmaya yarıyor.

Enteresan bir şekilde metin düzenleme seçeneklerinin çeşitliliği onay kutularıyla birlikte bile sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Google, bu temel düzenleme araçlarını Google Keep’e başarıyla entegre etmiş olsa da, bunların etkinleştirilmesin, niyeyse erteledi.

Muhtemelen bu gecikme, olası hataları tespit etmek ve çözmek için Google tarafından devam eden testlerden kaynaklanıyor. Videoda metin düzenleme özelliklerinin en iyi çalışma koşullarında olduğunu ve nihai olarak halka açık olarak yayınlanabilir durumda olduğu görülüyor.

Google’ın bu özelliklerin akıllı saatler ve web platformlarını kapsayan farklı cihaz kategorilerine kusursuz bir şekilde dahil edilmesini bekliyor olabileceği düşünülebilir. Sonuç olarak, bu özelliğin dağıtımının farklı cihazlarda eş zamanlı olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir