Google Chrome’un Uzantılar Özelliğine “Oh Be!” Dedirtecek Yenilik Geliyor: Tek Tıkla Hepsini Kapatabileceksiniz!
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Chrome’un Uzantılar Özelliğine “Oh Be!” Dedirtecek Yenilik Geliyor: Tek Tıkla Hepsini Kapatabileceksiniz!

0

 

 

Google, Chrome’un uzantılar özelliğine çok işinize yarayabilecek bir özellik getirmeyi planlıyor. Artık tüm uzantıları aynı anda açıp kapayabileceksiniz.

Google Chrome’un uzantılar özelliği, şüphesiz tarayıcının en kullanışlı araçlarından biri. Binlercesine ulaşabileceğiniz uzantılar, reklamları engellemeden tut üretkenliği artırmaya kadar birçok konuda işimize yarıyor. Ancak çok fazla olduklarında uzantıları yönetmek biraz uğraştırıcı olabiliyor.

Google’ın üzerinde çalıştığı yeni bir özellik de direkt olarak bunu çözmeye yönelik. Şirket, tüm uzantıları aynı anda kontrol edebilmenizi sağlamayı amaçlıyor.

Tek tıkla tüm uzantıları devre dışı bırakabileceksiniz

Değişiklik, Gamer Stones tarafından fark edildi. Buna göre teknoloji devi, “Uzantılar” menüsüne bazı yenilikler getirecek. En dikkat çekeni ise uzantıların hepsini tek tıkla açıp kapatmayı sağlayacak bölüm olacak.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden nasıl çalışacağını görebilirsiniz. Direkt olarak tarayıcı ekranının sağ üstünden açtığınız uzantılar bölümüne de eklenen buton bu işlevi yapıyor. Birden fazla uzantıyı kapatmak isteyenlerin çok işine yarayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca uzantıların ayrı ayrı yönetilmesini sağlayan açma kapama bölümü de var. Bu özelliğin uzantıların yanında beliren sabitleme ikonunun yerini alabileceği iddia ediliyor.

Bunlar dışında daha yuvarlak köşeler ve dinamik renkler gibi minik tasarım değişiklikleri de gelebilir. Google’ın ayrıca Android’de etkin olmadığını düşündüğü sekmeleri arşivleyen bir düzenleyici özelliği de çıkarabileceği söyleniyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir