Google Chrome, Artık Şifrelerinizin Çalınıp Çalınmadığını Anlık Olarak Takip Edip Sizi Uyaracak
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Google Chrome, Artık Şifrelerinizin Çalınıp Çalınmadığını Anlık Olarak Takip Edip Sizi Uyaracak

0

Google Chrome’un çalınmış şifreleri tespit etmeye yarayan “güvenlik kontrolü” özelliği, otomatikleşiyor. Böylelikle kullanıcılar, güvenlik risklerine karşı aktif olarak korunacaklar.

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan uzun bir süre önce “güvenlik kontrolü” isimli bir özelliği kullanıma sundu. Google Chrome aracılığıyla kullanıcılara sunulan bu özellik, geniş çaplı bir internet taraması yapılmasına ve kullanıcıların çalınmış şifrelerinin (varsa) tespit edilmesine yardımcı oluyordu.

Şimdiyse Google’dan bu özellik ile ilgili yeni bir hamle geldi. Şirket, güvenlik kontrolü özelliğinin arka planda sürekli olarak çalışmasına karar verdi. Böylelikle kullanıcılar için  sürekli aktif olan bir güvenlik katmanı oluşturulmuş olacak. Kullanıcı, en ufak bir güvenlik sorununu anında tespit edebilecek.

Google Chrome’un yeni özelliği böyle görünecek:

Daha önce sadece manuel olarak çalıştırılan güvenlik kontrolü, artık otomatik çalışacağı için daha fazla ön planda tutulacak. Kullanıcı, sağ üst kısımda yer alan üç noktalı seçeneğe tıklayıp, güvenlik kontrolü bölümüne doğrudan giriş yapabilecek. Peki burada hangi bilgiler yer alacak?

Güvenlik kontrolü; gizliliği ihlal edilen şifrelere ek olarak potansiyel olarak zararlı Chrome eklentilerini tespit edecek. Ayrıca Google Chrome güncellemeleri yapılmadıysa da bir uyarı göreceksiniz. Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar, artık site izinleriyle ilgili bilgilendirmeler de alacaklar.

 

Kaynak: https://blog.google/products/chrome/google-chrome-december-2023-update/
 


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir