E-Devlet artık mobil internet kotanızdan harcamayacak
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

E-Devlet artık mobil internet kotanızdan harcamayacak

0

Mobil operatörler ve e-Devlet arasında yapılan anlaşma kapsamında kotasız e-Devlet dönemi başladı. e-Devlet’teki veri tüketimleriniz mobil internet kotanızdan harcamayacak.

Türkiye’de daha önce evrakla halledebilen resmi işlemleri dijital ortama taşıyarak kolaylık sağlayan e-Devlet artık kotadan yemeyecek. Üç operatörle yapılan anlaşma ile birlikte e-Devlet’teki mobil veri kullanımlarınız internet kotanızı tüketmeyecek.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre kotasız e-Devlet dönemi başladı. Hangi operatöre kayıtlı olursanız olun e-Devlet web sitesinde ve e-Devlet mobil uygulamasındaki kullanımlarınız artık mobil internet kotanızı harcamayacak.

Kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti

2008 yılında hayata geçirilen e-Devlet’te bugün 886 kuruma ait 6 bin 676 dijital hizmet bulunuyor. E-Devlet’e kayıtlı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap