Chrome güncellemesi gibi görünüyor, PC’nizi kripto madencisine çeviriyor
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Chrome güncellemesi gibi görünüyor, PC’nizi kripto madencisine çeviriyor

0

Kendisini Chrome güncellemesi olarak gösteren yeni bir tuzak, bilgisayarınızı bir anda kripto madencisi haline getirebilir.

Daha sonra Chrome güncellemesi olarak gizlenen bir .zip dosyası yükleniyor, ancak bu dosya, yasal bir Chrome güncellemesi yerine, kurbanın CPU‘sunu kullanarak kripto para madenciliği yapmak için tasarlanmış bir Monero madencisi içeriyor.

Araştırmaya göre, madenci kendisini Windows Defender ayarlarından çıkarıyor, Windows Update hizmetlerini askıya alıyor ve ana bilgisayar dosyalarını yeniden yazarak antivirüs yazılımı gibi tehdit algılama araçlarını atlatabiliyor. Durma belirtisi göstermeyen kodun, ileriye dönük potansiyel olarak önemli bir tehdit oluşturarak 100’den fazla dille uyumlu olduğu iddia ediliyor.

Akılda tutulması gereken, Chrome’un güncellemeleri genellikle yerleşik bir güncelleyici aracılığıyla yüklediği. Yani bir web sitesinden ek paketler indirmeye gerek yok.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir