BYD’den yeni hibrit otomobil geliyor! İşte özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

BYD’den yeni hibrit otomobil geliyor! İşte özellikleri

0

BYD Seal 06 ortaya çıktı. Çinli üretinin yeni plug-in hibrit sedan modeli tasarımı ve motoruyla dikkat çekiyor.

BYD, Seal serisinde yer alacak plug-in hibrit sedan modeli hakkında yeni detaylar paylaştı. Seal 06 olarak adlandırılacak otomobil, önümüzdeki yıl piyasaya çıkış yapacak. Bu kapsamda BYD’nin büyüyen Seal ailesine yeni bir soluk getirecek.

BYD Seal 06 teknik özellikleri açıklandı

BYD Seal 06, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından paylaşıldı. 4830 mm uzunluğunda, 1875 mm genişliğinde ve 1495 mm yüksekliğinde olduğu belirtildi. Bu kapsamda aracın Seal ve Seal DM-i modellerinin arasında yer alması bekleniyor.


Seal 06, 74kW güç üreten benzinli motora yer veriyor. Araçta ayrıca 120kW veya 160kW elektrik gücüne sahip motor bulunuyor. Her iki varyantın da 180 km/saat hıza sahip olduğu belirtildi. Araç, 60 km ve 90 km elektrik menziline sahip 10kWh ve 16kWh boyutlarında batarya seçeneğini barındıracak.Seal 06 ayrıca tasarımda da bazı farklılıklara sahip. Diğer Seal modellerinin bumerang farlarından vazgeçerek L şeklindeki farlara yer verecek. Arka kasası ise Seal DM-i’ye benzer şekilde büyük olacak. Ağırlık, güç aktarma organlarına bağlı olarak 1660 kg ile 1775 kg arasında.

Seal 06 plug-in hibrit modelinin önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor. Bu modelin sadece içten yanmalı Seal ile Seal DM-i arasındaki kullanıcı tabanını hedefleyeceği düşünülüyor. Fiyatlandırma detayları ise belirsiz.

 
BYD 2023 yılında 3 milyondan fazla yeni elektrik + hibrit otomobil üreterek pazarda liderliği sürdürüyor. Tesla’yı üst üste ikinci kez geride bırakan Çinli üretici, 1,6 milyon elektrikli ve 1,4 milyon plug-in hibrit sevk ettiğini açıkladı.

 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir