Google Haritalar Artık Yollardaki Bariyerleri Bile Gösterecek: İşte Yeni Özellikler ve Sürücülerin Hoşuna Gidecek Tasarım
 1. Anasayfa
 2. Otomotiv

Google Haritalar Artık Yollardaki Bariyerleri Bile Gösterecek: İşte Yeni Özellikler ve Sürücülerin Hoşuna Gidecek Tasarım

0

Google, Android Automotive işletim sistemindeki Google Haritalar’a mükemmel bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile navigasyon hizmeti HD çözünürlükte kullanılacak ve yoldaki bariyerler bile gösterilecek.

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan birkaç yıl önce Volvo ve Audi gibi otomotiv sektörünün önde gelen isimleriyle bir araya gelip, Android Automotive isimli işletim sistemini geliştirmişti. Bu işletim sistemi, adından da anlaşılabileceği üzere otomobillere Android yazılım getiriyordu. Bu işletim sistemi, bazı otomobillerde aktif olarak kullanılıyor.

Öte yandan; Google’ın Android Automotive ile ilgili çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda; yapılan son iyileştirme ise Google Haritalar ile ilgili oldu. Uygulamayı güncelleyen Google, kullanıcılara yüksek çözünürlüklü görüntüler ve çok daha ayrıntılı bilgiler sunmaya başladı. Sürücüler, Android Automotive’deki Google Haritalar ile bugüne dek görmedikleri bir deneyim yaşayacaklar.

Navigasyon HD çözünürlükte çalışacak, bariyerlere kadar tüm ayrıntılar gösterilecek!

Android Automotive için Google haritalar, artık HD çözünürlükte görseller sunacaklar. Böylelikle navigasyon ekranı, ilk kez bu kadar kaliteli bir görsel deneyim yaşatacak. Ayrıca sadece HD görüntüler değil, şerit ve yol işaretleri ile bariyerler bile Google Haritalar üzerinde yer alacak. 

Android Automotive’in ortaklarından bir tanesinin Volvo olduğunu söylemiştik. Hal böyle olunca da HD harita özelliği, ilk kez Volvo ve şirketin alt markası olan Polestar’da kullanılacak. Volvo EX90 ve Polestar 3, sırf bu özelliği nedeniyle bile tüketiciler tarafından tercih edilecek gibi görünüyor.

 
Kaynak: https://www.theverge.com/2023/1/5/23540392/google-maps-hd-volvo-ex90-polestar-3-ces 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir