Bukalemun Gibi Telefon: Infinix, Canınız İstedikçe Rengini Değiştirebildiğiniz Konseptini Tanıttı
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Bukalemun Gibi Telefon: Infinix, Canınız İstedikçe Rengini Değiştirebildiğiniz Konseptini Tanıttı

0

Infinix, e-mürekkep teknolojisi ile renk değiştirebilen arka kapağa sahip bir telefon konseptini tanıttı.

Infinix, zaman zaman ilginç ve dikkat çekici konseptlerle karşımıza çıkan bir firma. 2021 yılında 160W hızlı şarja sahip bir konsept sergileyen firma, o konseptte elektrokromik film kullanmıştı. Böylece telefonun arka paneli, gri renkten çelik mavisine dönüyordu. Infinix şimdi bu renk değişimini yeni bir prototipte çok daha renkli ve efektif şekilde sağlıyor. 

E-Color Shift adı verilen bu teknoloji, önceki fikrin daha gelişmiş bir versiyonu olarak gözüküyor. Buradaki en önemli değişiklik ise arka kısımda yer alan farklı panelleri istenilen şekilde renklendirilebilmesi oldu. Bu değişikliği ise E-Ink Prism 3 adlı e-mürekkep teknolojisi mümkün kıldı.

Sürekli değişim mümkün olacak

Yeni e-mürekkebin en önemli noktası ise neredeyse hiç güç tüketmemesi. Oldukça verimli olan bu mürekkep, sadece renk değiştirmek için enerji tüketiyor ve sonrasında seçilen renklerde kalıyor. Üstelik bu teknoloji sayesinde renkler çok hızlı bir şekilde değişiyor. Yani isteyenler, telefonlarının arka kısmını bir nevi gif göstermek için ya da kendilerini ifade etmek için kullanabilecekleri bir alternatifleri bulunuyor. 

Infinix’in sergilediği prototipte sadece 4 adet kare bulunuyor ancak yine de oldukça göz alıcı değişimler görmek mümkün. Ayrıca kareler, e mürekkebin alabildiği tek şekil de değil. Teknoloji geliştikçe cihazlarda 60 farklı alanın renklendirilebileceği düşünülüyor. Yine de bu renk değiştirebilir arka panel, ikinci bir ekran değil ve o şekilde de pek kullanılmayacak. Daha basit tasarımlar için değerlendirilebilecek. 

Kaynak:https://www.gsmarena.com/infinix_demos_colorchanging_back_panels_for_phones_with_e_ink_technology-news-61764.php 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir