Atatürk Filmi, İlk Üç Gününde Gişe Rekoru Kırdı: Yılın En İyi Açılış Yapan Yerli Drama Filmi Oldu
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Atatürk Filmi, İlk Üç Gününde Gişe Rekoru Kırdı: Yılın En İyi Açılış Yapan Yerli Drama Filmi Oldu

0

 

İlk başta Disney+’ta yayımlanacak olan ancak daha sonra iki filme çevrilen Atatürk’ün ilk bölümü, 3 Kasım’da sinemalarda vizyona girmişti. Film, ilk üç gününde 269 bin 113 kişi tarafından izlenerek rekor kırdı.

Aras Bulut İynemli’nin başrolde yer aldığı Atatürk, en başta Disney+’ta dizi olarak çıkış yapacaktı. Ancak platform, yaz aylarında tüm Türkiye’de tartışma yaratan bir kararla diziyi yayımlamayacağını açıkladı. Bunun ardından da Atatürk’ün iki film olarak hem televizyonda hem de sinemalarda çıkacağı duyuruldu.

İlk film, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX üzerinden bekleyenleriyle buluştu. 3 Kasım günü ise sinemalarda vizyona girdi. Bugün gelen bir açıklama da yapımın sinemalarda büyük başarıya imza attığını ortaya koydu.

Atatürk filmi, üç günde 269 binden fazla izlendi, gişe rekoru kırdı

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği, Necati Şahin’in kaleme aldığı ve Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandırdığı film, ilk üç gününde 269 bin 113 kişi tarafından izlendi. Filmin resmî X hesabından yapılan açıklamada, bu sayının 2023 yılı için bir gişe rekoru olduğu ifade edildi. Atatürk filmi, 2023’ün en iyi açılış yapan yerli drama filmi oldu.

Ulu Önder Atatürk’ün hayatına ve millî mücadelenin lideri olmaya giden basamaklara odaklanan film, hâlen sinemalarda. İkinci film ise 5 Ocak 2024 tarihinde vizyona girecek. Ayrıca vatandaşlar, 2024 yazında her iki filmi FOX ekranlarından izleme şansına sahip olacak.

Atatürk filmi fragmanı

 

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir