Apple Watch Yasağı, Geçici Olarak Durduruldu: Satışlar Yeniden Başladı
 1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch Yasağı, Geçici Olarak Durduruldu: Satışlar Yeniden Başladı

0

Apple Watch Series 9 ile Apple Watch Ultra 2’nin ABD’deki satış yasağına ilişkin karar, geçici süreli durduruldu. Hâl böyle olunca Apple, vakit kaybetmeden satışları yeniden başlattı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın birkaç gündür gündemde olmasına neden olan Apple Watch satış yasağı kararı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Satış yasağının Joe Biden tarafından onanması üzerine temyize giden Apple’ın temyizdeki başvurusu kabul edildi. Hâl böyle olunca Apple, vakit kaybetmeden Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 satışlarını ABD’de yeniden başlattı.

Ancak bu durum, en azından şimdilik, kalıcı değil. Zira Apple, akıllı saatlerindeki patent anlaşmazlığını düzeltecek çalışmalar yaptığını ve yetkili kurumlardan bununla ilgili geri dönüş beklediğini belirtti. Yapılacak incelemeler sonucunda Apple’ın patent anlaşmazlığına konu olan hususları çözdüğü tespit edilirse yeni bir yasaklamaya gerek kalmayacak. Mahkeme, aksi takdirde daha uzun süreli bir yasaklamayı görüşecek.

Nihai karar, birkaç hafta sonra verilebilir

apple watch series 9

Apple, gelinen son noktada Apple Watch Series 9 ile Apple Watch Ultra 2 satış ve ithalatına bir süre daha devam edecek ancak bunun birkaç haftadan ibaret olabileceği konuşuluyor. Hatta 12 Ocak tarihinde olayla ilgili yeni bir karar verilmiş olabilir. Bunun için beklemek gerekecek. 

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2023/12/27/24016464/apple-watch-itc-ban-paused
 


 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir