Akıllı telefonlar oyun konsoluna dönüşüyor!
 1. Anasayfa
 2. Mobil

Akıllı telefonlar oyun konsoluna dönüşüyor!

0

 

Nintendo’nun yeni oyun konsolu hakkında ortaya çıkan patent, oyun dünyasını baştan aşağıya değiştirecek gibi görünüyor.


Nintendo Swith, 3 Mart 2017 tarihinde tanıtılmış ve oyunseverler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanmıştı. Oyun konsolunun gösterdiği başarının ardından gözler Nintendo Switch 2’ye çevrilmiş durumda. Oyunseverler merakla Nintendo Switch 2’yi beklerken, yeni oyun konsolu ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.
Nintendo, akıllı telefonları oyun konsoluna dönüştürecek

Nintendo’nun yeni oyun konsolu hakkında ortaya çıkan patent, oyunseverleri heyecanlandırmış durumda. Buna göre Nintendo’nun yeni nesil oyun konsolu akıllı telefon entegrasyonuna sahip olacak. Son dönemde akıllı telefonların oyun dünyasındaki etkisi düşünüldüğünde bu fikir akla oldukça mantıklı geliyor.

Paylaşılan patent görseline baktığımızda ise akıllı telefonu konsola ile birleştiren yapıyı görüyoruz. Buna göre mandal benzeri bir yapı aracılığı ile akıllı telefo tutulacak ve 100 numara ile gösterilen kayış ile Nintendo’nun yeni oyun konsoluna bağlanacak.

Patent yeni oyun konsolu hakkında çok fazla bir detay barındırmıyor ancak ekran olarak akıllı telefon ya da tabletlerin kullanılabileceği bu yapı oldukça mantıklı olabilir. Ayrıca Nintendo’nun Switch’i birden fazla oyun alanına uyumlu olarak tasarladığı göz önüne alındığında, böyle bir özellik tam da da bu amaca hizmet edecektir.Nintendo daha önce de konsollar ve akıllı telefon bağlantısına yönelik adımlar atmıştı. Orijinal Nintendo Switch’in çevrimiçi sesli sohbete, konsoldan uzaktayken bile arkadaşlık isteklerine, eşleştirmeye, oyun randevularına ve hatta daha genç oyuncular için sezgisel ebeveyn denetimlerine izin veren bir mobil uygulama ile birlikte sunulduğunu hatırlatalım.

Nintende yıllar geçtikte akıllı telefonlar ve oyun konsolları arasındaki sınırı biraz daha kaldırıyor. Peki siz akıllı telefonların oyun konsollarına dönüşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir