1 Euro 30 TL’yi Geçti, Sosyal Medya Yıkıldı: İşte Yapılan Paylaşımlar!
 1. Anasayfa
 2. Sağlık ve Yaşam

1 Euro 30 TL’yi Geçti, Sosyal Medya Yıkıldı: İşte Yapılan Paylaşımlar!

0


Euro/TL paritesi tarihte ilk kez 30’un üstüne çıktı. 1 euro, an itibarıyla 30 TL’ye satın alınabiliyor. Euronun tarihi rekor kırması, sosyal medyada da gündem oldu…

Bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihi için önemli bir gün olarak kayıtlara geçti. Euro/TL kuru, tarihte ilk kez 30’un üzerine çıktı. Bir süredir zaten yükseliş eğiliminde olan euro, bugün sert bir yükselişle 30 TL’yi geçti. Pek çok kesim, bunun psikolojik sınır olduğunu söylüyor. Eğer yükseliş devam ederse, Avrupa’dan ithal edilen tüm ürünlerde yeni bir zam dalgası olacaktır. 

Ülkemizde ekonominin bir süredir sıkıntılı bir süreçten geçtiği zaten herkes tarafından bilinen bir gerçek. Hammaddeden tutun da otomobillere kadar hemen her alanda dışa bağımlı olmamız, döviz kurunun yükselişiyle hayatımızı doğrudan etkileyecek. Tahmin edebileceğiniz üzere ürünlere zam gelmesi demek, enflasyondaki artışın devam etmesi anlamına geliyor…

Euro kurundaki son durum şöyle:

euro 30 tl

TradingView’dan aldığımız grafikte de görebileceğiniz üzere, euro kuru bu sabah itibarıyla sert bir yükseliş yaşadı.

Sosyal medyada gündem oldu:

Euro kurunun tarihte ilk kez 30 TL’nin üstüne çıkması, sosyal medya kullanıcılarının dikkatlerinden kaçmadı. Gelin hep birlikte konuyla ilgili yapılan paylaşımlara yakından bakalım.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir