Windows 11 Moment 4 güncellemesi bilgisayarlara iyi gelmedi: Çok sayıda sorun var
 1. Anasayfa
 2. Genel

Windows 11 Moment 4 güncellemesi bilgisayarlara iyi gelmedi: Çok sayıda sorun var

0

Microsoft bugüne kadarki en kapsamlı Windows 11 güncellemesini kısa bir süre önce yayınlamıştı. Ancak Moment 4 güncellemesinin bilgisayarlarda çok sayıda soruna neden olduğu bildiriliyor.

Microsoft hatırlayacağınız üzere kısa süre önce Windows 11 Moment 4‘ü yayınlamıştı. Ancak aradan çok fazla zaman geçmeden güncellemeyi yükleyen kullanıcılardan şikayetler gelmeye başladı. Dosya Gezgini hatalarından, oyun performansının düşmesine kadar çok sayıda sorun bildiriliyor.

 
En yaygın problemlerden biri KB5031455 güncellemesinin kurulum sırasında döngüye girmesi. Güncelleme yüklenirken bir hata meydana geliyor, bilgisayar yeniden başlatılıyor ve işlem tekrarlanıyor. Bazı kullanıcılar güncellemeden sonra Epic Games Store’dan aldıkları Fortnite ve Horizon Zero Dawn gibi bazı oyunların çöktüğünü ve açılmadığını söylüyorlar.

 

Geçici çözüm güncellemeyi kaldırmak

Microsoft’un destek forumunda da benzer türde şikayetler var. Bilgisayar sahipleri çoğunlukla oyunlarda performans düşüşü ve Dosya Gezgini’nin kitlenmesi gibi sorunlar yaşadıklarını ifade ediyorlar. Aynı zamanda güncellemenin 0x800f081f, 0x8007007e, 0x8000ffff, 0x800f0984, 0x80073701 gibi çeşitli sistem hataları nedeniyle yüklenmediği belirtiliyor.

Windows 11 Moment 4’ü yükledikten sonra yukarıda bahsi geçen sorunlarla karşılaşan kullanıcıların şu an için başvurabileceği tek çözüm KB5031455 güncelemesini sistemden kaldırmak. Bunun için Ayarlar > Windows Update > Güncelleme geçmişini görüntüle > Güncellemeleri kaldır menüsüne başvurabilirsiniz. Microsoft’tan henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil.

 

Kaynak: https://www.windowslatest.com/2023/10/31/windows-11-kb5031455-wont-install-causes-other-issues-for-some-users/?utm_campaign=AdnanGüney&utm_medium=referral&utm_source=adnanguney.com 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir