Windows 11 KB5029263 yayınlandı (doğrudan indirme bağlantıları)
 1. Anasayfa
 2. Windows

Windows 11 KB5029263 yayınlandı (doğrudan indirme bağlantıları)

0

 

Resim İzniyle: Microsoft

Windows 11 KB5029263 güncelleştirmesi artık genel kullanıma sunuluyor ve birkaç önemli hata düzeltmesiyle birlikte geliyor. Microsoft ayrıca Windows 11 KB5029263 çevrimdışı yükleyicileri için doğrudan indirme bağlantıları yayınladı. Bu.msı yükleyicileri, Düzeltme Ekini Salı günü Windows Update aracılığıyla indiremiyorsanız özellikle kullanışlıdır.


Windows 11 için KB5029263 zorunlu bir güvenlik güncelleştirmesidir ve Microsoft güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyeceğini onaylamıştır. Bu güncellemenin ana bölümlerinden biri, bilgisayardaki el yazısı ile ilgili araçlar için daha iyi destektir. Windows’un bildirim sisteminde pil ömründen tasarruf etmeye yardımcı olan iyileştirmeler de vardır.

Ağustos 2023 Düzeltme Eki Salı güncelleştirmesi (Windows 11 Yapı 22621.2134), işletim sisteminin bildirimleri işleme şeklini iyileştirir. Bir destek belgesinde Microsoft yetkilileri, bu güncellemenin WhatsApp veya Skype gibi uygulamalar aracılığıyla gönderilen tüm bildirimleri almanızı sağlamak için işletim sisteminde birkaç değişiklik yaptığını vurguladı.

Yapı 22621.2134 güncelleştirmesindeki diğer geliştirmeler arasında daha iyi metin düzenleme, belirli yazı tipleri için düzeltmeler ve yazdırma sorunları için çözümler bulunur. Son olarak, güncelleme bilgisayarınızı saldırılara karşı korumak için güvenlik özellikleri ekledi. Kısacası, bu güncelleştirme birçok eski sorunu giderir ve Windows kullanımını iyileştirmek için yeni özellikler ekler.

Windows 11’e 8 Ağustos Salı Düzeltme Eki güncelleştirmesini yüklemek için şu adımları kullanın:Windows Arama yoluyla Ayarlar’ı açın.
Windows Update‘e gidin ve ‘Güncellemeleri kontrol et’i tıklayın.
Sayfada birkaç yeni güncelleme göreceksiniz, ‘İndir ve yükle‘yi tıklayın.
Şimdi yeniden başlat‘ı tıklayın.

Kafanız karıştıysa, Ayarlarda aşağıdaki yamayı arayın:


X64 tabanlı Sistemler için Windows 11 Sürüm 22H2 için 2023-08 Toplu Güncelleştirmesi (KB5029263)

Windows 10’daysanız, Microsoft aynı değişiklikleri içeren başka bir güncelleştirme (KB5029244) yayımladı.
Windows 11 için indirme Bağlantıları KB5029263

Windows 11 KB5029263 Doğrudan İndirme Bağlantıları: 64 bit.
Windows 11 KB5029263 (yapı 22621.2134) değişiklik günlüğü

Peki, Windows 11 Build 22621.2134’teki yenilikler neler? Resmi sürüm notlarına göre, güvenlik düzeltme ekinin en önemli özelliklerinden biri, geliştirilmiş El Yazısı Yazılımı Giriş Paneli ve El Yazısı Motoru desteğidir. Bu, kullanıcıların dokunmatik özellikli cihazlarında, özellikle Microsoft Surface ürünlerinde daha iyi çizim yapmalarını sağlamalıdır.

Başlangıçta belirtildiği gibi, Microsoft, Windows’ta bildirimler için birçok değişiklik üzerinde çalışıyor. Windows 10’un son güncellemesi bildirim desteğini geliştirdi ve Microsoft, Ağustos 2023 toplu güncelleştirmesi aracılığıyla Windows 11‘e aynı iyileştirmeler kümesini getiriyor.

Güncellemeden sonra, kullanıcıların WhatsApp, Telegram, Skype ve yerleşik bildirim platformlarına dayanan diğer uygulamalardan uyarı alamadığı bir hata gibi sık bildirim sorunlarıyla karşılaşmazsınız.

Windows’taki bir hata daha önce bazı uygulamaların tost uyarıları göndermesini engelledi, ancak yazılım devi sonunda düzeltti.

Kullanıcıların, tüm uygulamalar için bildirimler açıkken yüksek güç tüketimine neden olan bir hata da dahil olmak üzere, cihazlarının pil performansıyla ilgili olası sorunları bildirdikleri başka bir ilgili hata düzeltildi.

Son olarak, Windows Push Bildirim Hizmetleri’ni (WNS) kullanan işletme müşterilerini etkileyen bağlantı sorunları için bir düzeltme var.
Ağustos 2023 güncellemesi Autopoliot, IMI sorunlarını giderir, güvenli olmayan sürücüleri engeller ve daha fazlasını düzeltir

Microsoft, Windows Otomatik Pilot profillerine bağlı müşterileri etkileyen bir hata da dahil olmak üzere işletmeler ve işletmeler için birçok sorunu çözdü. Bu güncelleştirme, kararsız ağ bağlantıları sırasında özellikle yararlı olmasını sağlayan “Windows Otomatik Pilot profillerine sağlamlık” indirme işlemi getirmelidir.

Microsoft, özelliğin neden olduğu yükleme hatalarını izleyerek Windows Yönetim Araçları’nı (WMI) geliştiriyor. Bu, işletmelerin kök sorunları araştırmak ve yapılandırmalarında değişiklik yapmak için günlük verilerini kullanmalarına olanak tanır. Son olarak Microsoft, yazıcı sürücülerinin sabit kalmasını sağlamak için Verdana Pro yazı tipi ailesini değiştiriyor.

Microsoft, Windows Çekirdek Sürücüsü Engelleme Listesine savunmasız sürücüler ekliyor.

Bu, cihazınızın güvende kalmasını sağlar ve Windows Güvenliği potansiyel olarak güvenli olmayan sürücüleri engelleyebilir. Diyelim ki üçüncü taraf sitelerden bir sürücü indirip çalıştırıyorsunuz, ancak Windows bunu bir güvenlik riski olarak algılıyor. Bu durumda, Windows Güvenlik uygulaması sürücü kurulumunu engeller.

Ayrıca, metin düzenleme daha kullanıcı dostu hale getirildi ve Anlatıcı artık “Ürün anahtarını değiştir” etiketini duyuracak.

Salı Ağustos 2023 güncellemelerindeki Düzeltme Ekindeki tüm kritik hata düzeltmelerinin bir listesi:

 • Microsoft, bir hatanın yazdırma işini kesintiye uğrattığı Internet Yazdırma Protokolü (IPP) modu sorunlarını düzeltti.
 • Microsoft, Windows Defender Uygulama Denetimi (WDAC), fastfat dosya sistemi sürücüsü ve Sunucu İleti Bloğu (SMB) üzerinden G/Ç işlemleriyle ilgili sorunları belirli sıkıştırma algoritmalarıyla düzeltmiştir.
 • Microsoft, bir bulut güven dağıtımında Windows Hello for Business PIN veya biyometrik kimlik bilgilerini kullanırken oturum açmayı geliştiriyor.

Ayrıca, Olay İletme Abonelikleri, bir Olay Kanalı ekledikten sonra gereksiz olayları iletmekten kaçınmak için ince ayar yapılmıştır.

Kaynak: https://www.windowslatest.com/2023/08/08/windows-11-kb5029263-update-released-direct-download-links/ 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir