Twitter’ın İsmi, Adresi ve Her Şeyi Değişiyor! İşte Yerine Geçecek X’in Logosu ve Musk’ın İlk Açıklamaları
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Twitter’ın İsmi, Adresi ve Her Şeyi Değişiyor! İşte Yerine Geçecek X’in Logosu ve Musk’ın İlk Açıklamaları

0


Elon Musk, Twitter üzerinden sahibi olduğu platformun ismini, logosunu ve domain’inin kendi şirketi olan ‘X’ ile değiştireceğini duyurdu.

Twitter’ın sahibi multi milyarder Elon Musk, platformu devraldığı günden beri yaptığı hiçbir eylemi kullanıcılara tam anlamıyla kabul ettiremedi. Gerek Twitter Blue aboneliği olsun, gerek spam ve botlar azalsın diye Tweet görüntüleme sınırı olsun veya gerekse DM görüntüleme sınırı olsun, hiçbiri tam anlamıyla oturmuş özellikler değil.

Bütün bunların üstüne yakın zamanda Musk’ın kendisinin de belirttiği gibi Twitter’ın X Corp ile birleşeceği ve bir ‘her şey uygulaması’ olacağını öğrenmiştik. Son gelişmelerle birlikte kendisinin Twitter’ın da adını değiştireceği öğrenildi.

Twitter’ın domaini değişti:

Şu anda x.com adresine gittiğinizde site Twitter’ın web sitesine yönlendiriyor. Musk, ilerleyen saatlerde geçici X logusunu da paylaşacağını açıkladı. 

“Twitter kuşlarını kaybedecek”

Platformun adını ve logosunu değiştirmeyi planladığını açıklayan Musk, Twitter’ın logosunun en tanınabilir varlığı olduğunu söylediği mavi kuşu, “iyi bir X logosu” ile değiştireceğini söyledi. Twitter’ın markasına ve kuşlara veda edeceğini belirten ünlü milyarder, Twitter’ı “her şey uygulaması” haline getirmek istediğini de ifade etti.

Zaten Ekim ayında platformu devraldığında da X’i yaratmak için bir yakıt niyetine Twitter’ı kullanacağını belirten Elon Musk, bu sabah attığı gönderilerde X için takipçilerinden bir logo istemişti ve 1 saat içerisinde gelen cevaplardan bir logoyu paylaşmıştı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir