Threads’e Hashtag Özelliği Nihayet Geldi (Boşluk Bile Bırakabileceksiniz)
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Threads’e Hashtag Özelliği Nihayet Geldi (Boşluk Bile Bırakabileceksiniz)

0

Threads, kullanıcıların çok istediği hashtag özelliğini kullanıma sundu. Platformdaki etiketler, kelime grupları şeklinde kullanılabilecek. Ayrıca boşluk ve özel karakterler de etiketlere eklenebilecek.

Instagram’ın yaz aylarında X’e (Twitter) rakip olarak çıkardığı Threads, her geçen yeni özellikler getirerek kullanıcı sayısını artırıyordu. Platformun daha önce ücretsiz gönderi düzenleme, GIF ve anket paylaşma gibi özellikler getirdiğini görmüştük.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, çok istenen bir özelliğin daha Threads’e geldiğini duyurdu. Artık platformda “tags” olarak adlandırılan ismi verilen etiket (hashtag) özelliği var.

Threads’in hashtag’lerinde özel karakterler ve boşluk kullanılabilecek

Threads’in etiketleri diğer platformda gördüğümüz hashtag’lerden biraz farklı. Kullanıcılar, gönderi oluştururken “#” simgesini kullanarak etiket ekleyebilecek. Ancak tek bir kelimeyle sınırlı olmayacak. Bunun yerine kelime grupları yazabileceksiniz. Ayrıca diğer kısıtlamalar da yok. Etiketlerde özel karakterler kullanabilecek, hatta boşluk bile bırakılabilecek.

Ancak etiketler, her bir gönderi için en fazla bir adet olabilecek. Yani paylaşacağınız gönderiye birden fazla etiket ekleyemeyeceksiniz. Platform, bu yüzden kullanıcılara paylaştıkları şeyi en iyi temsil eden etiketi kullanmasını öneriyor.

Threads’in yeni özelliği diğer uygulamaların hashtag’leriyle aynı amaca sahip. Mosseri, etiketlerin diğer insanlarla etkileşim kurmanın iyi bir yolu olduğunu söylerken bu şekilde benzer konularla ilgilenen kişilere daha kolay ulaşılabileceğini ekliyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir